Home Audio/video VIDEO Na tretí pokus sa to podarilo: Horanský zdolal favorizovaného Austrálčana a v Bukurešti je v semifinále!

Filip Horanský

BUKUREŠŤ – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 80 v Bukurešti (44 820 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradil s tretím nasadeným Austrálčanom Thanasi Kokkinakisom vo vyrovnanom zápase 7:6(5), 4:6, 6:2 za 165 minút.

Horanský nevstúpil do štvrťfinálového duelu podľa predstáv, keď už v druhej hre prišiel o podanie, ale podarilo sa mu kontrovať ribrejkom a bolo vyrovnané. Ďalší priebeh úvodného setu priniesol viacero brejkbalových príležitostí na oboch stranách, ale ani jedna z nich nebola využitá. O osude vyrovnaného dejstva musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej uspel slovenský tenista.

Druhý set rozhodol jediný brejk

V druhej sade obaja tenisti dominovali na podaní, ale kľúčový brejk získal Kokkinakis, ktorý v šiestom geme vzal servis slovenského tenistu. Vo zvyšku setu sa už nič zaujímavé neudialo a tak o osude stretnutia rozhodoval tretí set. V rozhodujúcej sade dominoval outsider Horanský, ktorý dvakrát prelomil servis Austrálčana a po takmer troch hodinách postúpil do semifinále.

V súboji o finále sa dvadsaťosemročný hráč NTC stretne s Talianom Lorenzom Giustinom (229.), ktorý porazil krajana Bonadia hladko 6:2, 6:3. Vzájomná bilancia týchto tenistov je 1:1, keď sa vlani z triumfu tešil Horanský, tento rok na domácej pôde v Ríme triumfoval Talian.