Home Audio/video VIDEO Benčičová má v Ostrave vytvorené domáce prostredie: Po prvej výhre robila rozhovor v slovenčine

Belinda Benčičová

OSTRAVA – Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová zdolala v osemfinále ostravského turnaja Španielku Saru Sorribes Tormovú po setoch 6:3, 6:2 a dnes sa predstaví v domácej atmosfére už vo štvrťfinále.

Benčičová vstúpila do zápasu brejkom v tretej hre, ale obranárka Tormová kontrovala ribrejkom na 2:2. Od tohto stavu dominovala v prvom sete už len jedna tenistka a tou bola Švajčiarka, ktorá po necelej trištvrte hodine vyhrala úvodné dejstvo 6:2.

V druhej sade pokračovala zlatá olympionička v suverénnom výkone, keď po pár minútach viedla už drvivých 4:0. Španielska tenistka znížila tromi hrami na 3:4, ale záver zápasu patril Benčičovej, ktorá postúpila do štvrťfinále.

V Ostrave má vytvorené domáce prostredie

“Bol to veľmi ťažký zápas a som veľmi rada, že som to zvládla a myslím, že môžem byť s dnešným výkonom spokojná,” priznala v pozápasovom rozhovore 11. hráčka sveta, ktorá nemala problém robiť rozhovor v slovenčine.

Belinda Benčičová v pozápasovom rozhovore (Osobný archív – Juraj Vnuk)

V boji o semifinále nastúpi Benčičová dnes od 19:30 nášho času proti Estónke Kontaveitovej, s ktorou prehrala minulý rok na Australian Open hladko 0:6, 1:6.