Home Audio/video VIDEO Na sklonku kariéry hrajúci Kližan nemal v osemfinále nárok: Proti 236. hráčovi sveta uhral len 6 gemov

VIDEO Na sklonku kariéry hrajúci Kližan nemal v osemfinále nárok: Proti 236. hráčovi sveta uhral len 6 gemov

by Roderik Pastier

BIELLA – Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v osemfinále na turnaji v Bielle. V dnešnom zápase podľahol brazílskemu súperovi Felipe Meligenimu Alvesovi hladko 2:6, 4:6.


Kližan, ktorý včera naznačil blížiaci sa koniec kariéry vstúpil do zápasu udržaným podaním, ale v tretej hre už prišiel o servis čistou hrou a trápil sa takmer na každom servisgeme. V siedmej hre Meligeni opäť brejkol slovenského tenistu a po 30 minútach viedol 1:0.

https://www.youtube.com/watch?v=bzBcACQ-K9Y

Druhý set mal podstatne vyrovnanejší priebeh, v prvých štyroch gemoch sme neboli svedkami žiadneho brejku, ale opäť bol Kližan tým hráčom, ktorý prvý prišiel o servis, ale podarilo sa mu vzápätí kontrovať ribrejkom a bolo vyrovnané. V nasledujúcej hre mal rodák z Bratislavy stav 40:0 na svojom podaní, ale Brazílčan aj napriek tomu prelomil servis Kližana a doviedol zápas do úspešného konca.Kližan naznačil pravdepodobný koniec kariéry

Správu o pravdepodobnom konci kariéry oznámil úspešný slovenský reprezentant organizátorovi bratislavského challengerového turnaja Branislavovi Stankovičovi.

“Martin mi oznámil, že Kooperativa Bratislava Open 2021 bude zrejme jeho záverečný turnaj na antuke v kariére a po Wimbledone skončí definitívne. Ja dúfam, že tu zahrá veľmi dobre. Verím, že aj diváci si nájdu cestu na tribúny a dobré výkony v kombinácii s atmosférou ho naštartujú a možno sa ešte rozhodne s tenisom pokračovať,” informoval na tlačovej konferencii k turnaju Stankovič.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 18 =