Home Najdôležitejšie Neuveriteľný obrat českej bojovníčky Siniakovej: Prehrávala 1:5, odvracala 2 mečbaly, ale aj napriek tomu je v treťom kole

Kateřina Siniaková

PARÍŽ – Česká tenistka Kateřina Siniaková predviedla neuveriteľný obrat v zápase druhého kola na Roland Garros proti Ruske Kudermetovovej. V rozhodujúcom sete prehrávala už 1:5 a navyše čelila dvom mečbalom, ale aj napriek tomu sa jej podarilo zápas doviesť do úspešného konca.

Úvod zápasu vyšiel lepšie ruskej tenistke, ktorá po brejku a následnom udržanom podaní viedla už 3:0. V ďalšom priebehu prvého dejstva si obe hráčky strážili svoje servisy a v deviatom geme prvýkrát v zápase Siniaková brejkla 30. hráčku sveta a o osude prvého setu rozhodovala až skrátená hra. Po tuhom boji bola úspešnejšia česká tenistka a po hodine a dvoch minútach viedla 1:0.

Druhý set mal podobný obraz ale v opačnom garde. Siniaková viedla 3:0, ale Kudermetovová sériou troch gemov v rade vyrovnala na 3:3. V koncovke setu navyše udržala pevnejšie nervy a bolo vyrovnané.

Senzačný obrat v treťom sete

Do rozhodujúceho setu vstúpila 68. hráčka udržaným servisom, ale potom nasledovalo to, čo len málokto predpokladal. Ruská favoritka získala päť gemov v rade a v siedmom geme mala na príjme prvý mečbal. Siniaková urputne bojovala, odvrátila hrozbu vypadnutia, následne znížila brejkom na 3:5 a na vlastnom servise opäť odvracala mečbal. Aj druhá príležitosť bola zmarená a razom to bolo 4:5. Psychicky zdecimovaná Kudermetovová následne stratila tri hry v rade a Češka dokonala neuveriteľný obrat.

ženy – dvojhra – 2. kolo:
Tamara Zidanšeková (Slov.) – Madison Brengleová (USA) 6:4, 6:1, Sorana-Mihaela Cirsteová (Rum.) – Martina Trevisanová (Tal.) 6:4, 3:6, 4:6, Daria Kasatkinová (Rus.) – Belinda Benčičová (Švaj.-10) 6:2, 6:2, Kateřina Siniaková (ČR) – Veronika Kudermetovová (Rus.-29) 7:6 (7), 5:7, 7:5, Markéta Vondroušová (ČR-20) – Harmony Tanová (Fr.) 6:1, 6:3, Polona Hercogová (Slov.) – Caroline Garciová (Fr.) 7:5, 6:4, Danielle Rose Collinsová (USA) – Angelina Kalininová (Ukr.) 6:0, 6:2, Paula Badosová (Šp.-33) – Danka Koviničová (ČH) 6:2, 6:0