Home Audio/video VIDEO Na Australian Open šokoval Federera: Po viac ako 20 rokoch vešia raketu na klinec aj niekdajší člen TOP 20

VIDEO Na Australian Open šokoval Federera: Po viac ako 20 rokoch vešia raketu na klinec aj niekdajší člen TOP 20

by Majo Malinovský
tenisová raketa

BRATISLAVA – Z okruhu ATP definitívne vypadáva ďalšie veľké meno. Vo veku 38 rokov sa kariéru rozhodol ukončiť taliansky veterán Andreas Seppi.


Talian, ktorý sa preslávil tým, že ako prvý zo svojej krajiny vyhral turnaje na všetkých troch rozličných povrchoch, sa medzi profíkmi prvýkrát objavil v roku 2001 a teraz po viac ako dvoch dekádach definitívne vešia raketu na klinec.

Jeho zatiaľ posledným súťažným vystúpením bolo stretnutie na domácej pôde vo Florencii, kde v kvalifikácii halového podujatia podľahol švédskemu súperovi Mikaelovi Ymerovi 5:7, 3:6. Posledným turnajom sezóny a teda kariéry Taliana by malo byť domáce challengerové podujatie v talianskom Ortisei (štartuje 24. októbra), ktorý bude jeho poslednou zastávkou.S náročnou sezónou aj kariérou sa rozlúči v Ortisei

“Bolo to náročná sezóna, najmä pokiaľ ide o moju fyzickú kondíciu. Veľa chorôb a malá kontinuita. Uvedomil som si, že moje telo už neznesie určité úsilie a rozhodol som sa, že turnaj v Ortisei bude môj posledný na profesionálnom okruhu,” uviedol na sociálnej sieti lúčiaci sa veterán.

Niekdajšia svetová osemnástka Seppi, ktorý sa v debli dvakrát dostal aj do grandslamového štvrťfinále, vyhral počas bohatej kariéry štyri turnaje na okruhu ATP, z toho trikrát sa radoval v singli a raz v debli. Seppi ešte v roku 2011 ovládol trávnaté podujatie v Eastbourne a o rok na to sa dočkal titulov na antuke v Belehrade a na halovom podujatí v Moskve. Na challengerových podujatiach sa dočkal desiatich titulov, ten posledný jubilejný získal vlani na domácom halovom podujatí v Bielle.V tejto sezóne sa Seppi najďalej dostal na trávnatom challengerovom podujatí v Ilkley, kde skončil v štvrťfinále a celkovo sa v tomto roku v 35 dueloch dočkal pätnástich víťazstiev. Aktuálne až 257. hráč sveta po sezóne ukončí kariéru ako druhý najstarší účastník v elitnej tristovke rebríčka ATP.

Na Australian Open šokoval Federera

Rodák z Bolzana sa teda rozhodol ukončiť kariéru len krátko po tom, ako okruh ATP oficiálne opustil legendárny Roger Federer. Práve so švajčiarskym maestrom dosiahol Seppi na svoj kariérny triumf, keď favorita šokoval v treťom kole grandslamového Australian Open triumfom 6:4, 7:6(5), 4:6, 7:6(5) a pre Taliana to bolo zároveń jediné víťazstvo v 15 vzájomných dueloch s Federerom.“Bol to určite jeden z mojich najlepších zápasov. Chcel som si hlavne užiť to, že hrám na centrálnom kurte Roda Lavera. To sa mi totiž často nestáva,“ uviedol po senzačnom vyradení Federera Seppi, ktorý v hlavných súťažiach grandslamov nazbieral bez prerušenia celkovo 66 štartov v rade, nikdy ale nedošiel ďalej ako do osemfinále.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + 6 =