Home Audio/video VIDEO 9 zahodených mečbalov a epický tajbrejk: Španielsky favorit mal výhru na dosah, ale šokujúco zlyhal

Pablo Carreno Busta

GIJÓN – Francúzsky outsider Arthur Rinderknech vyradil prekvapivo na halovom podujatí v španielskom Gijóne domáceho Pabla Carrena-Bustu aj keď bol veľmi blízko konca.

Rinderknech po prehratom úvodnom sete (4:6) druhé dejstvo vyhral 6:3 a vynútil si rozhodujúci tretí set. V tom za stavu 4:5 čelil na podaní dvom mečbalom španielskeho súpera, ale obidva úspešne odvrátil a veľkú drámu v Gijóne musel rozhodnúť epický tajbrejk.

VIDEO Na Australian Open šokoval Federera: Po viac ako 20 rokoch vešia raketu na klinec aj niekdajší člen TOP 20

Zahodil deväť mečbalov

V tom mal domáci favorit opäť k dispozícii až sedem možností na ukončenie zápasu, ale všetky mečbaly aj v tajbrejku trestuhodne zahodil a vo viac ako trojhodinovej dráme Rinderknechovi podľahol v epickom tajbrejku 16:18!

Francúz, ktorý využil až svoju šiestu šancu na ukončenie zápasu, si o svoje druhé finále na okruhu ATP zahrá s Američanom Sebastianom Kordom, ktorý v troch setoch vyradil Andyho Murrayho.