Home Audio/video VIDEO Murray odštartoval prípravu na Wimbledon: Na úvod previerka proti semifinalistovi Australian Open spred piatich rokov

VIDEO Murray odštartoval prípravu na Wimbledon: Na úvod previerka proti semifinalistovi Australian Open spred piatich rokov

by Majo Malinovský
Andy Murray, ATP Indian Wells

SURBITON – Britský tenista Andy Murray sa rozhodol vynechať neobľúbený vrchol antukovej sezóny Roland Garros a namiesto toho už začal s prípravou na tráve na blížiaci sa domáci Wimbledon.


Niekdajší líder svetového rebríčka a olympijský šampión vstúpil do trávnatej časti sezóny v domácom Surbitone suverénnym triumfom nad semifinalistom Australian Open z roku 2018 Hyenom Chungom, keď súperovi nepovolil za zápas ani jediný brejkbal a za hodinu aj 12 minút zvíťazil 6:3, 6:2.

https://www.youtube.com/watch?v=OpibZLVmGXk


Juhokórejčan Chung, ktorý sa v roku 2018 senzačne prebojoval až do semifinále Australian Open, sa vinou zranenia spodného chrbta úplne vytratil z okruhu ATP. Niekdajšia svetová 19 v roku 2020 nastúpila len na osem zápasov a v rokoch 2021 a 2022 sa na súťažných kurtoch Chung neobjavil vôbec. Tento rok sa síce na kurty vrátil, ale prehra s Murraym bola len tretím tohtoročným vystúpením.

Murray, ktorý vo Wimbledone získal dva zo svojich troch grandslamových titulov, sa v ďalšom kole challengerového podujatia v Surbitone stretne s víťazom súboja dvoch kvalifikantov Bu Yunchaokete z Číny a domáci Harry Wendelken.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − eight =