Marie Bouzková
Marie Bouzková (Foto: TASR/AP - Alastair Grant)

Češka to po diskvalifikácii súperiek na Roland Garros schytáva: Bonzáčky! Váš postup je nezaslúžený

Češka Marie Bouzková a jej španielska spoluhráčka Sara Sorribesová Tormová to po diskvalifikácii súperiek na Roland Garros schytávajú z každej strany.


Češka Marie Bouzková a jej španielska spoluhráčka Sara Sorribesová Tormová postúpili do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Roland Garros po diskvalifikácii súperiek. Japonsko-indonézsku dvojicu Mija Katová – Aldila Sutjiadiová diskvalifikovali po tom, ako Japonka Katová nechtiac trafila loptičkou do hlavy jednu zo zberačiek.

Pôvodný verdikt rozhodcu ale znel inak, Katovej dal iba varovanie. „Katová to neurobila úmyselne, dievča nie je zranené,“ reagoval rozhodca. Ale zasiahnuté dievča štvrťhodinu plakalo, na čo upozornila česko-španielska dvojica. Navyše celý problém značne nafúkli a rozhodca ich tlaku napokon podľahol.

„Neurobila to úmyselne? Veď dievča plače,“ hovorila Španielka Sorribesová a Bouzková dodala „A navyše aj krváca!“ To však nebola pravda, zábery ukazujú, že zasiahnuté dievča v skutočnosti nekrvácalo, malo len drobnú odreninu na čele.

Katová po diskvalifikácii opúšťala kurt v slzách. Rozhodca aj česko-španielska dvojica po postupe čelili mohutnému piskotu z tribún. Schytávajú to aj v reakciách na sociálnych sieťach. „Veľmi nezaslúžený postup do ďalšieho kola,“ písal jeden z nespokojných fanúšikov. „Bonzovať neférovým spôsobom sa do tenisu nehodí, obe by sa mali hanbiť,“ pridal sa ďalší.

Kamery navyše zachytili Bouzkovú so Sorribesovou, ako sa smejú po verdikte rozhodcu o diskvalifikácii súperiek.

Bouzková so Sorribesovou nastúpia vo štvrťfinále proti Melicharovej-Martinezovej a Perezovej. Na podporu z tribún sa spoliehať pravdepodobne nemôžu.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 4 =