Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

VIDEO Molčan po výhre trpel, porazený ruský súper ukázal veľké srdce: Nepamätám si ani jednu loptu okrem konca

MELBOURNE – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.


V premiére v hlavnej súťaži v Melbourne zdolal ruského „lucky losera“ Romana Safjulllina 6:3, 7:6 (9), 5:7, 7:6 (6). Najlepší slovenský singlista mal pôvodne nastúpiť proti ôsmemu nasadenému Casperovi Ruudovi, Nór však odstúpil z turnaja pre zranenie členka.

O osude tretieho setu rozhodol Safjullinov brejk za stavu 5:5. Molčan následne požiadal o medical time out a nechal si ošetriť stehno. Vo štvrtom dejstve mal opäť navrch, v ôsmom geme prelomil podanie súpera a za stavu 5:3 išiel podávať na víťazstvo v zápase. Sajfullin však kontroval rebrejkom, vyrovnal na 5:5 a rozhodnutie padlo až v tajbrejku. V jeho úvode odskočil Molčan Rusovi na 5:1, no ten otočil na 6:5 a mal setbal. Slovenský daviscupový reprezentant však následne získal tri loptičky za sebou.

Roman Safjullin
Roman Safjullin (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)Krásne gesto plné súcitu

Krásne gesto po prehre predviedol ruský súper, ktorý sa okamžite presunul na druhú stranu kurtu aby podal slovenskému súperovi ruku a zároveň mu pomohol, pretože Molčan vo veľkých bolestiach nebol schopný postaviť sa na nohy, následne už opúšťal kurt za podpory fyzioterapeuta.

Také kŕče ešte nezažil

„Som neskutočne rád, že sa mi to podarilo zvládnuť. Takýto zápas som vo svojej kariére ešte nemal, navyše to bolo na grandslame. Je to niečo, čo si budem pamätať veľmi dlho, pretože takéto kŕče som v obidvoch nohách ešte nezažil. Popravde ani neviem, ako sa mi ten tajbrejk podarilo zvládnuť. Nepamätám si ani jednu loptu okrem konca, kedy viem, že súper zahral do autu. Som naozaj rád, lebo v piatom sete by som už nedokázal behať. Teraz musím poriadne zregenerovať a pripraviť sa čo najlepšie na ďalší zápas,“ povedal Molčan pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ). V 2. kole ho čaká Španiel Pablo Andujar. Pôjde o ich prvý vzájomný zápas na profesionálnom okruhu.

Zdroj: TASR, ts

About Majo Malinovský

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 5 =