Home Audio/video VIDEO Medvedev vo finále zdolal domáceho tenistu a získal titul: Proti 93. hráčovi sveta sa však poriadne natrápil

Daniil Medvedev

MARSEILLE – Najvyššie nasadený ruský tenista Daniil Medvedev sa stal víťazom dvojhry na halovom turnaji ATP v Marseille. Vo finále zdolal domáceho Francúza Pierrea-Huguesa Herberta 6:4, 6:7 (4), 6:4.

Obaja hráči vstúpili do zápasu dvomi udržanými podaniami, ale nasledoval úsek, kedy sme boli svedkami až troch brejkov. V piatom geme prišiel Herbert prvýkrát v zápase o podanie, ale prekvapivo dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 3:3. V nasledujúcom geme však svetová trojka opäť prelomila servis a náskok brejku si udržala až do konca úvodnej sady. Medvedev po 38 minútach viedol 1:0.

Druhý set bez brejku

V rýchlej francúzskej hale v druhom sete dominoval servis a aj keď mali obaja tenisti brejkbalové príležitosti, nedokázali ich využiť. Po vyrovnanom priebehu o víťazovi druhej sady rozhodovala až skrátená hra. V nej prehral Medvedev za stavu 4-2 päť loptičiek v rade a Francúz prekvapivo vyrovnal na 1:1.

Rozhodujúci set mal podobný scenár ako set predchádzajúci. Tenisti boli zodpovední na servisoch, svoje servisgemy si hladko vyhrávali a kľúčový moment zápasu sa udial až v samom závere. V desiatom geme Medvedev využil hneď prvý mečbal a slávi ďalší titul.