Wimbledon
WImbledon (Foto: TASR/AP)

Prenajímaniu domov na Wimbledone odzvonilo: Organizátori sprísňujú podmienky pre aktuálny ročník

LONDÝN – V minulých rokoch boli tenisti počas Wimbledonu zvyknutí na to, že si prenajímajú byty a netrávia čas v oficiálnych hoteloch turnaja. Tento rok však bude situácia iná a všetci hráči bez výnimky budú musieť byť ubytovaní v turnajových hoteloch.


Organizátorov donútila k takýmto krokom pokračujúca pandémia koronavírusu. V dôsledku nej budú musieť tenisti absolvovať v Londýne tzv. bublinu, na ktorú sú už zvyknutí z minulých turnajov. V konečnom dôsledku to znamená, že čas budú tráviť len v areáli All England Clubu a oficiálnych hoteloch.

Prenajímaniu súkromných domov odzvonilo

Po minulé roky hráči prevažne z užšej špičky preferovali bývanie v súkromných domčekoch kvôli vyššiemu komfortu, ale v roku 2021 takúto možnosť mať nebudú.

Organizátori chcú týmto radikálnym krokom zabrániť šíreniu nákazy medzi tenistami. Nechcú zažiť situáciu z minulej sezóny, kedy sa musel Wimbledon prvýkrát od druhej svetovej vojny zrušiť.

„V súlade s britskou vládou a pokynmi zdravotníckych úradov zriaďujeme radu opatrení pre kontrolu infekcie v súlade s našou snahou zorganizovať bezpečnú a dôveryhodnú udalosť v roku 2021,“ uviedli usporiadatelia v oficiálnom prehlásení.„Jednou z hlavných priorít je vytvorenie prostredia s minimálnym rizikom pre hráčov a účastníkov turnaja. Na základe súčasných pokynov teda budú existovať oficiálne hotely pre všetkých hráčov. Ubytovanie v týchto hoteloch bude povinnou požiadavkou pre účasť na aktuálnom ročníku Wimbledonu,“ dodali organizátori.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 12 =