Home Audio/video VIDEO Medvedev príde o post jednotky, na US Open nebojoval len so súpermi: To je proste šialené!

VIDEO Medvedev príde o post jednotky, na US Open nebojoval len so súpermi: To je proste šialené!

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev

NEW YORK – Ruský tenista Daniil Medvedev príde po US Open o post svetovej jednotky.


Po jeho osemfinálovej prehre s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom ho má šancu na čele rebríčka vystriedať trojica hráčov. S najväčšou pravdepodobnosťou sa na trón prvýkrát od februára 2020 vráti Rafael Nadal, teoretickú šancu stále majú aj Carlos Alcaraz a Casper Ruud.

Nick Kyrgios, Daniil Medvedev
Daniil Medvedev a Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP – Adam Hunger)Aj prehra s Kyrgiosom je preňho motiváciou

Medvedev bol pri svojej prvej perióde na poste jednotky tri týždne na prelome februára a marca tohto roka, teraz tam vydržal od júna 13 týždňov. V tomto roku nevyhral ani jeden grandslamový titul. “Samozrejme, že som sklamaný. Keď som však chcel zostať jednotkou, mal som nazbierať viac bodov. Nevyhral som v Austrálii, hoci som sa prebojoval do finále a bola na to príležitosť. Vo Wimbledone som nedostal šancu hrať. Na Roland Garros i teraz som vypadol už vo štvrtom kole. Musím sa zlepšiť a aj táto prehra je pre mňa motiváciou,” povedal Medvedev, ktorý vlani na US Open dosiahol zatiaľ svoj jediný grandslamový triumf.

VIDEO Obhajca Medvedev skončil na rakete Kyrgiosa: Nick hral dnes na úrovni Nadala či Djokoviča

Nadal má k trónu najbližšie

Nadal bol svetovou jednotkou doteraz celkovo 209 týždňov, naposledy pred viac ako dvoma rokmi. Na US Open štartuje prvýkrát od roku 2019 a obhajuje tak nula bodov. Lídrom rebríčka sa s určitosťou opäť stane v prípade, že sa v New Yorku dostane do finále. Stačiť mu bude aj účasť vo štvrťfinále, ak Alcaraz a Ruud nezískajú na US Open titul. Ak sa Alcaraz a Ruud nedostanú ani do finále, môže si Nadal dovoliť prehrať už v osemfinále a aj tak sa po záverečnom grandslame sezóny dostane na čelo mužského tenisu.Počas zápasu sa cítil čoraz horšie

Medvedev sa v New Yorku pokúšal stať prvým úspešným obhajcom titulu od roku 2008, keď sa to podarilo Rogerovi Federerovi. Po prehre s Kyrgiosom sa však sťažoval na svoj zdravotný stav, počas turnaja ho údajne trápila aj zvýšená teplota a bolesti v hrdle. “Počas zápasu som sa cítil čoraz horšie. Určite má na to vplyv aj klimatizácia, tu v zámorí pracuje všade na plné obrátky a to je jednoducho šialené,” vyhlásil 26-ročný Rus.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 4 =