Home Audio/video VIDEO Medvedev mal v derby na mále: Ruský kvalifikant bol veľmi blízko najcennejšieho skalpu

Daniil Medvedev, ATP Mutua Madrid Open

MADRID – Ruská svetová trojka Daniil Medvedev mal na prestížnom madridskom podujatí Masters na mále v boji o osemfinále, keď v derby s ruským kvalifikantom Alexandrom Ševčenkom postúpil až po dve hodiny a 42 minút trvajúcom boji.

Bývalá ruská svetová jednotka po prehratom úvodnom sete (4:6) síce v druhom proti rozbehnutému kvalifikantovi dominovala a Medvedev zvíťazil hladko 6:1, ale v rozhodujúcom veľký favorit prehrával 0:2 aj 2:4 a bol veľmi blízko konca.

22-ročného Ševčenka napokon v koncovke setu pretlačil a po triumfe 4:6, 6:1 a 7:5 postúpil už v siedmom turnaji po sebe do osemfinále a v Madride tak vyrovnal svoje osobné maximum. V boji o štvrťfinále na Medvedeva čaká víťaz súboja Alex de Minaur verzus Aslan Karacev.

dvojhra – 3. kolo: Daniil Medvedev (Rus.-2) – Alexander Ševčenko (Rus.) 4:6, 6:1, 7:5