Home Audio/video VIDEO Martin potvrdil v Chorvátsku rolu favorita: 1437. hráča sveta zdolal bez straty setu

Andrej Martin

LOŠINJ – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil do druhého kola dvojhry na challengerovom turnaji v chorvátskom meste Lošinj. Tretí nasadený hráč si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Milim Poljičakom a zvíťazil 7:6(2), 6:3 za 103 minút.

Od začiatku sa hral vyrovnaný duel aj napriek obrovskému rozdielu v rebríčku oboch tenistov. Domáci Poljičak držal s favorizovaným Martinom krok. V tretej hre síce prišiel o servis, ale okamžite kontroval ribrejkom, no vzápätí opäť stratil. Za stavu 5:4 pre slovenského tenistu, Chorvát v hodine dvanástej brejkol Martina a o dve hry mal dokonca setbal, ktorý však nevyužil. V skrátenej hre Martin ukázal väčšie skúsenosti a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set rozhodol jediný brejk Martina, ktorý v štvrtej hre prelomil servis Poljičaka a vedenie si udržal až do konca zápasu. O postup do štvrťfinále si zmeria sily s kvalifikantom Filipom Misolicom z Rakúska.