Home Audio/video VIDEO Martin Kližan má za sebou premiéru: Na Majstrovstvách v tenise zabojuje o dvojnásobné finále!

VIDEO Martin Kližan má za sebou premiéru: Na Majstrovstvách v tenise zabojuje o dvojnásobné finále!

by lp
Martin Kližan

BRATISLAVA – V petržalskom klube TK Jednotka odštartovali 5. júna 2023 Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023.Na druhý utorňajší deň Majstrovstiev sa dohrávali singlové zápasy žien 1. a 2. kola i singlové štvrťfinále a hrali sa aj duely 2. kola a štvrťfinále dvojhry mužov – vrátane dvoch duelov bývalého daviscupového reprezentanta Martina Kližana. V oboch triumfoval a v stredu 7. júna si zahrá v TK Jednotka už o finále dvojhry.

Do turnaja vstúpil v dueli 2. kola slovenský tenista Martin Kližan, ktorý bez problémov zvíťazil nad Alexandrom Bencem 4:0, 4:0 a zahral si vo štvrťfinále. „Bol to pre mňa fantastický štart do turnaja. Hrali sme síce skrátené sety do štyroch, lebo to dnes nevyzerá bohvieako s počasím. Chceme čo najrýchlejšie odohrať zápasy druhého kola. Vyhral som dvakrát 4:0, bola to pre mňa taká zahrievačka. Zahral som si v pohode,“ povedal po postupe Kližan.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ten je vďačný za organizáciu takéhoto dotovaného podujatia pre slovenských tenistov. “Je to perfektná akcia. Po roku od zvolenia za nových členov do Bratislavského tenisového zväzu dokázali jeho zástupcovia zorganizovať podujatie s dotáciou 8000 eur. Je to neuveriteľné. Rozpočet BTZ je malý, asi vo výške 30 000 eur. Slovenský tenisový zväz má k dispozícii 6 miliónov eur,“ uviedol Kližan, ktorá zvládol aj druhý zápas v rovnaký deň.

Prvý nasadený vo dvojhre Martin Kližan postúpil potom do semifinále dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023, ktoré sa konajú od 5. do 8. júna 2023 v TK Jednotke. V napínavom zápase zdolal Jánosa Feketeho 4:2, 1:4, 10:5. V semifinále sa Kližan stretne s Jurajom Masárom.

Druhú semifinálovú dvojicu medzi mužmi vytvorili Norbert Marošík a Tomáš Liška.

Bývalá slovenská jednotka na Majstrovstvách v tenise zabojuje dokonca o dvojnásobné finále, keď po boku predsedu BTZ Petra Miklušičáka zvládli deblový súboj s dvojicou Dao/Pjontek, dvakrát 7:5 a už zajtra o finále zabojujú proti dvojici Líška/Ursu.

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Martinom Kližanom po postupe do semifinále dvojhry:

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Jurajom Masárom po postupe do semifinále dvojhry

Juraj Masár zvíťazil vo štvrťfinále dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023 nad Davidom Čiernym a postúpil do semifinále, kde ho čaká Martin Kližan.

Ela Beláňová z domáceho klubu TK Jednotka postúpila do stredajšieho semifinále dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023. Vo štvrťfinále zdolala Anu Šabíkovú 4:0, 4:2. Semifinálovú dvojicu vytvorí s Vandou Vargovou, ktorá zdolala vo štvrťfinále Barboru Palcátovú 4:1, 4:1.

Laura Svatíková je ďalšia semifinalistka po zdolaní Lucie Krivosudskej 4:1, 4:0 a v semifinále štvorhry sa stretne iba so 14-ročnou Natáliou Kročkovou.

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Elou Beláňovou po postupe do semifinále dvojhry

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Vandou Vargovou po postupe do 2. kola dvojhry

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Tamarou Šramkovou po postupe do 2. kola dvojhry

Videopozvánka na Majstrovstvá v tenise žien a mužov od Igora Zelenaya:

PROGRAM NA STREDU 7.6.

Zdroj: lp

window.googletag = window.googletag || { cmd: [] };
window.protag = window.protag || { cmd: [] };
window.protag.cmd.push(function () {
window.protag.display(“protag-in_article_video”);
});

window.googletag = window.googletag || { cmd: [] };
window.protag = window.protag || { cmd: [] };
window.protag.cmd.push(function () {
window.protag.display(“protag-in_content”);
});

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =