Home Audio/video VIDEO Skvelý Lacko ušiel hrobárovi z lopaty: Vo finále Rafa Nadal Open odvrátil mečbal a dočkal sa trofeje

Lukáš Lacko

MALLORCA – Slovenský tenista Lukáš Lacko po dramatickom finále ovládol challengerový turnaj Rafa Nadal Open v španielskej Mallorce.

Podával na výhru, ale…

Lacko vo finálovom súboji v slávnej akadémii Rafaela Nadala vyzval najvyššie nasadeného japonského súpera a Jasutaka Učijama bol veľmi blízko k triumfu a zisku trofeje. Japonec po vyhratom prvom sete (7:5) v tom druhom za stavu 5:3 podával na víťazstvo v zápase, ale posledný krok nezvládol a to sa mu napokon stalo osudným.

Lacko vo finálovej dráme najprv v tajbrejku druhého setu odvrátil za stavu 6:7 na podaní mečbal japonského súpera, aby po tajbrejkovom triumfe 10:8 v rozhodujúcom treťom dejstve súpera zmietol z kurtu. Lacko stratil len jedinú hru a po takmer troch hodinách sa radoval zo zisku turnajovej trofeje.