Home Audio/video VIDEO Ledva stál na nohách, predčasne sa radoval z víťazstva: Iba 18-ročný mladík po obrovskej dráme dosiahol na kariérny úspech

VIDEO Ledva stál na nohách, predčasne sa radoval z víťazstva: Iba 18-ročný mladík po obrovskej dráme dosiahol na kariérny úspech

by Majo Malinovský
Arthur Fils, ATP Lyon

LYON – Iba 18-ročný francúzsky mladík Arthur Fils na domácom antukovom podujatí ATP 250 v Lyone po takmer trojhodinovej dráme dosiahol na najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére.


Fils v obrovskej dráme zdolal amerického súpera Brandona Nakashimu po setoch 7:5, 4:6 a 7:6 a dnes si proti argentínskemu súperovi Franciscovi Cerúndolovi zahrá vo svojom prvom finále na okruhu ATP o premiérový titul.

Zápas priniesol poriadnu dráme, keď v deviatej hre rozhodujúceho setu Fils dostal do nohy silné kŕče a jeho fyzické problémy zreteľné počas výmien sa postupne stupňovali a to až tak, že nemohol ani poriadne servovať.

Francúzsky bojovník ale hnaný domácim publikom vpred deviatu hru dopodával do víťazného konca a na stoličku mieril veľmi pomalým krokom ťahajúc za sebou ubolené nohy v kŕčoch. Následne si vypracoval na podaní amerického súpera mečbal a po zahlásení autu padol na antuku a oslavoval triumf, ale predčasne.Hlavná rozhodkyňa Marijana Veljovičová schladila jeho radosť a víťazné nadšenie, keď prišla skontrolovať dopad loptičky a uznala, že bola v kurte a teda oslavy francúzskeho mladíka boli predčasné, čo pochopiteľne domáce publikum ocenilo hlasitým piskotom, ktorý pokračoval potom, čo Nakashima udržal podanie na 5:5.

Fils bojoval ďalej a po rozmasírovaní od fyzioterapeuta sa jeho fyzický stav o čosi zlepšil, takže servis na 6:5 si udržal pohodlne čistou hrou a semifinálovú drámu tak napokon rozhodol tajbrejk. V tom domáci bojovník aj vďaka skvelému publiku zvíťazil 7:5 a už naozaj sa mohol radovať zo svojho životného finále, v ktorom dnes držiteľ voľnej karty prekvapivo zdolal aj argentínskeho favorita Francisca Cerúndola 6:3, 7:5 a dočkal sa premiérovej víťaznej trofeje na okruhu ATP.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + one =