Home Audio/video VIDEO Lacko uspel v nervydrásajúcej koncovke a je v semifinále: Nevyužité brejkbaly ho takmer stáli zápas!

VIDEO Lacko uspel v nervydrásajúcej koncovke a je v semifinále: Nevyužité brejkbaly ho takmer stáli zápas!

by Roderik Pastier
Lukáš Lacko

ISMANING – Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil na turnaji v nemeckom Ismaningu do semifinále. V dnešnom večernom dueli vyradil domáceho Bachingera (269.) po setoch 7:5, 3:6, 6:4.


Obaja tenisti na špecifickom koberci od začiatku podľa očakávania výborne servovali a prvú brejkbalovú príležitosť mal Nemec Bachinger v šiestej hre, no zostala nevyužitá. O dva gemy sa situácia zopakovala, ale opäť to bolo bez brejku a tak v závere udrel slovenský tenista. V jedenástej hre využil prvý ponúknutý brejkbal a po 42 minútach viedol 1:0.

Druhý set o jedinom brejku

Druhé dejstvo malo podobný priebeh ako set prvý, ale tentokrát bol na príjme úspešnejší Bachinger, ktorý za stavu 3:2 prelomil podanie Lacka a doservoval set do víťazného konca.

V rozhodujúcej sade to bol súboj nervov. Lacko musel v prvom geme odvracať tri brejkbaly, čo sa mu aj podarilo a následne brejkom upravoval na 2:0. V piatej hre mal náš tenista stav 0:40 na príjme, ktorý trestuhodne zahodil a zákonite prišiel trest. Bachinger brejkol na 3:4, následne odvrátil brejkbal a bolo vyrovnané – 4:4. Nasledujúce dve hry však patrili 212. hráčovi sveta, ktorý potvrdil, že turnaj v Ismaningu mu sedí, keď tu triumfoval už v roku 2019.Lacko narazí v súboji o finále na Francúza Halysa, ktorý otočil duel s českým tenistom Forejtekom.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 2 =