Home Najdôležitejšie John Millman: Príležitosť štartovať na Australian Open by mali dostať aj nezaočkovaní hráči

John Millman: Príležitosť štartovať na Australian Open by mali dostať aj nezaočkovaní hráči

by Roderik Pastier
John Millman

MELBOURNE – Austrálsky tenista John Millman si myslí, že aj nezaočkovaní hráči by mali dostať príležitosť štartovať na Australian Open. Aktuálne 57. hráč sveta ďalej v rozhovore povedal, že všetci tenisti, ktorí nepodstúpia vakcináciu, by mali stráviť v karanténe dva týždne.


Austrálsky premiér Scott Morrison a ďalší ministri tento krok podporili a uviedli, že neočkovaným hráčom, ktorí dokončia karanténu, by sa mali udeliť výnimky v podobe možného štartu.

Štát Viktória má iný názor

Juhovýchodný štát Viktória, kde sa bude úvodný grandslam sezóny konať však nariadil, že všetci pracovníci aj tenisti budú musieť byť zaočkovaní dvomi dávkami.

Vyhlásenie premiéra Andrewsa rozhodne ovplyvní všetkých zamestnancov, funkcionárov a divákov v Melbourne. Premiér nechce žiadať o výnimku pre tých, ktorí budú na kurte. V súčasnosti sa zdá nepravdepodobné, že by Andrews ustúpil, ale keďže premiér zastáva názor, že hráči sú po absolvovaní karantény v bezpečí, konečné stanovisko bude záležať na rozhodnutí predstaviteľov ATP.

Millman pre austrálsku rozhlasovú stanicu 3AW povedal: „Som za vakcináciu. Ja osobne som zaočkovaný, mám to za sebou a cítim sa dobre.”

“Chcem však, aby príležitosť štartovať na Australian Open dostali všetci hráči bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zaočkovaní,” pokračoval.Millman, ktorý je v súčasnosti na 57. mieste na svete, je členom hráčskej rady ATP, ktorej úlohou je stretávať sa s cieľom prediskutovať nápady, ktoré pomôžu k napredovaniu bieleho športu.

Austrálske hranice sú v súčasnosti uzavreté takmer pre všetkých cestovateľov, vstup majú povolený len občania, obyvatelia a najbližší rodinní príslušníci. Bude tak zaujímavé sledovať, aké bude mať celá situácia vyvrcholenie.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × 2 =