Home Audio/video VIDEO Kuriózne ukončenie zápasu v podaní Fogniniho: Dve chyby nohou a úplné vypustenie záveru!

VIDEO Kuriózne ukončenie zápasu v podaní Fogniniho: Dve chyby nohou a úplné vypustenie záveru!

by Roderik Pastier

ESTORIL – Zahrať dvojchybu proti brejkbalu alebo mečbalu, to sa občas stáva. Najmä keď tenista riskuje druhé podanie a snaží sa dostať súpera pod tlak. To, čo však urobil Talian Fabio Fognini v stredajšom osemfinále v portugalskom Estorile, naznačuje, že záver zápasu s krajanom Marcom Cecchinatom jednoducho vypustil.


Kariéra tridsaťpäťročného Fogniniho sa možno pomaly blíži ku koncu. Jeho výkonnosť má klesajúcu tendenciu, bývalá svetová deviatka je na chvoste prvej stovky a tento rok skúsený Talian vyhral len dva zápasy z desiatich odohraných. Na prebiehajúcom turnaji v Estorile však ukázal, že tohtoročné výkony ho príliš nerozptyľujú.

Hoci sa mu podarilo vyhrať svoj úvodný zápas a po druhýkrát v tejto sezóne postúpil do druhého kola, jeho bojovný duch, ktorý mu pomohol získať deväť titulov na okruhu ATP, sa prakticky vytratil. Horkokrvný Talian, ktorý bol známy aj tým, že sa počas zápasov hádal, aby ukázal svoj zápal a vášeň pre hru, je pravdepodobne zmierený so svojím osudom.

Až tak, že ani dve chyby nohou, ktorých sa dopustil pri mečbale Cecchinata, ho nedokázali rozhodiť!

Pri druhom mečbale súpera sa dopustil chyby nohou a musel ísť cez druhý servis. A aj pri ňom urobil chybu nohou! V podstate teda zaznamenal dvojchybu, ale v štýle, aký sa nevidí každý deň. A aby toho nebolo málo, zobral to veľmi pokojne, v podstate ho to vôbec nerozhodilo, naopak, vyzeral úplne nezaujato. Asi nestojí za zmienku, že v predchádzajúcich rokoch by dosť vehementne protestoval.



Výsledkom bolo, že Fognini prehral zápas osemfinále s Cecchinatom 6:4, 3:6, 3:6, a ak sa nevybičuje k nejakému slušnému výsledku, do konca apríla klesne niekde k 120. miestu na svete. A návrat do Top 100 bude s takýmto prístupom takmer nemožná misia…

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × five =