Kristína Kučová, Empire Tennis Academy Open 2023
Kristína Kučová (Foto: TASR - Lukáš Grinaj)

VIDEO Kučová po emotívnej rozlúčke sestry zvládla náročný boj s juniorkou Balusovou, jednotka Schmiedlová v derby stratila jediný gem

TRNAVA – Slovenské tenistky Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová sa prebojovali do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ITF EMPIRE Tennis Academy Open v Trnave.


Kučová zdolala v úvodnom kole krajanku Irinu Balusovú 6:4, 7:6 (3), nasadená jednotka Schmiedlová si poradila s ďalšou Slovenkou Elou Pláteníkovou hladko 6:0, 6:1.

Kučová zdolala o 15 rokov mladšiu slovenskú juniorku. V druhom sete viedla členka TC EMPIRE už 6:4, 5:2, no Balusová dokázala dotiahnuť druhý set do tajbrejku.

Kučovej sa hralo ťažko

“Hralo sa mi veľmi ťažko. Kurt je na moje pomery dosť mäkký. Aj nepríjemne fúkalo a bolo to náročné. Na vietor som si nevedela zvyknúť, stále sa mení. Myslím si, že Irina podala dobrý výkon. Prekvapila ma, že tak bojovala. V druhom sete nekazila vôbec, všetko som si musela uhrať sama,” uviedla pre oficiálny web podujatia Kučová.Tá si prežila deň pred týmto zápasom veľmi emotívne chvíle, keď sa s v Trnave lúčila jej sestra Zuzana s profesionálnou kariérou: “Bolo to veľmi emotívne. Bude to doživotný zážitok pre nás pre celú rodinu. Ja už ani nechcem rozlúčku, keď budem končiť. Toto mi stačilo.” Vo štvrtok ju v 2. kole čaká víťazka belgicko-švajčiarskeho duelu Yanina Wickmayerová – Conny Perrinová.

Pláteníkovú nepoznala

Schmiedlová dovolila uhrať Pláteníkovej iba jeden gem. “Elu som nepoznala, takže som veľmi nevedela, čo od nej čakať. Samozrejme, nepodcenila som ju, snažila som sa hrať od prvej loptičky najlepšie ako viem. Našťastie, cítila som sa dnes na kurte dobre, padalo mi to tak, ako som chcela. Bol to relatívne dobrý zápas z mojej strany, od začiatku do konca som bola s mojím výkonom spokojná a verila som si takmer na každú loptu,” povedala vo videorozhovore pre empireslovakopen.sk Schmiedlová, ktorá si v 2. kole zmeria sily s Češkou Luciou Havlíčkovou.Prvé kolo bolo konečnou stanicou pre Radku Zelníčkovú, ktorý podľahla ôsmej nasadenej Francúzke Chloe Paquetovej 4:6, 2:6. Rebecca Šramková nestačila na Ukrajinku Katarinu Zavackú, s ktorou prehrala 2:6, 2:6.

dvojhra – 1. kolo: Kristína KUČOVÁ (SR) – Irina BALUSOVÁ (SR) 6:4, 7:6 (3), Chloe Paquetová (Fr.-8) – Radka ZELNÍČKOVÁ (SR) 6:4, 6:2, Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR-1) – Ela PLÁTENÍKOVÁ (SR) 6:0, 6:1, Katarina Zavacká (Ukr.) – Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) 6:2, 6:2

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + nineteen =