Home Audio/video VIDEO Krutá diskvalifikácia rozplakala súperku: Česká tenistka na Roland Garros zabojuje o semifinále

VIDEO Krutá diskvalifikácia rozplakala súperku: Česká tenistka na Roland Garros zabojuje o semifinále

by Majo Malinovský
Marie Bouzková

PARÍŽ – Česká tenistka Marie Bouzková si na parížskom Roland Garros zahrá už o deblové semifinále.


Po boku španielskej parťáčky Sary Sorribesovej Tormovej sa radovali z postupu do štvrťfinále po krutej diskvalifikácii japonsko-indonézskeho páru Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová.

Krutá diskvalifikácia

Bouzková so Sorribesovou odvrátili v prvom sete tri setbaly a z triumfu v prvom sete sa radovali po hladkej výhre v tajbrejku 7:1. V druhom sete ale po stratení servisu prehrávali 1:3, ale potom sa odohrala kľúčová situácia, ktorá rozhodla o víťazovi stretnutia.V prerušenej hre za stavu 30:30 odovzdávala Katóová loptičku za sieť. Po nástrele jednoručným bekhendom ale trafila na druhej strane kurtu do hlavy jednu zo zberačiek loptičiek, ktorá bola práve pripravená hodiť loptičku podávajúcej Sorribesovej.

Sorribesová s Bouzkovou u empajrového rozhodcu celú situáciu reklamovali a stretnutie tak bolo na niekoľko minút prerušené. Po prešetrení situácie sa rozhodca so supervizorom rozhodli ich súperky diskvalifikovať, Katóová sa po krutom verdikte rozplakala. “Samozrejme, že k podobným veciam už došlo. Je to zložité. Dievča plakalo 15 minút. Myslím, že rozhodca dal najprv len varovanie, lebo netušil, že dievča malo také bolesti, až plakalo. Povedali sme mu, že by sa na to mal pozrieť, pretože lopta letela priamo k dievčaťu a nešlo o pomalý úder,” citovala Bouzkovej vyjadrenie agentúra DPA.Zvláštny pocit z postupu

“Je to zvláštny pocit. Divný z toho, čo sa všetko odohralo. Ani pre nás to nebolo jednoduché. Chceli sme len rozhodcovi povedať, aby si trošičku všimol, čo sa stalo. A že tá dievčina tam potom fakt ešte 15 minút plakala, to bolo všetko. Potom sme to už nechali na ňom,” povedala po stretnutí novinárom Bouzková a doplnila: “Je pekné byť tretíkrát vo štvrťfinále v debli, aj keď takto to nie je úplne najsladšie. Zápas mal vysokú úroveň, súperky hrali tiež dobre, ale na druhej strane v takejto situácii nechcete byť.”

Sorribesová s Bouzkovou vyzvú v ďalšej fáze americko-austrálsku dvojicu Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová, alebo čínsky pár Sü I-fan, Jang Čao-süan.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 − 5 =