Home Najdôležitejšie Novak Djokovič naznačil, že na Roland Garros hrá s viacerými zraneniami

Novak Djokovič naznačil, že na Roland Garros hrá s viacerými zraneniami

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Roland Garros 2023

Srbský tenista Novak Djokovič naznačil, že na grandslamovom Roland Garros bojuje nielen so súpermi, ale aj viacerými zraneniami.


Novak Djokovič si počas víťazného zápasu tretieho kola grandslamového Roland Garros proti Alejandrovi Davidovichovi-Fokinovi (7:6 7:6 6:2) zobral zdravotnú prestávku. Srb po zápase čelil otázkam novinárov na svoj zdravotný stav a naznačil, že v Paríži bojuje nielen so súpermi, ale aj viacerými zraneniami, no žiadne z nich nie je vážnejšieho charakteru.

„Pozrite, nemáme toľko času na to, aby som začal menovať množstvo zranení, ktoré mám a zoznam je dosť dlhý,” cituje Djokoviča Tennis Majors.

„Takže, viete, nechcem tu sedieť a hovoriť o týchto veciach, ktoré mi nebránia hrať. Stále som hral ďalej. Toto sú okolnosti, s ktorými sa ako profesionálny športovec musíte vyrovnať,” pokračoval Srb, ktorého v osemfinále čaká Peruánec Juan Pablo Varillas.

„Musíte to akceptovať. Niekedy potrebujete pomoc fyzioterapeuta počas zápasu. Niekedy potrebujete tabletky. Niekedy potrebujete pomoc od boha alebo anjelov, alebo kohokoľvek iného. Niekedy sa jednoducho musíte vyrovnať s realitou. Realita pre mňa je dnes taká, že áno, moje telo reaguje inak ako pred pár rokmi. Viete, musím sa takpovediac prispôsobiť tejto novej realite,” dodal 36-ročný Novak Djokovič, ktorý v Paríži útočí na rekordnú 23. grandslamovú trofej.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + 3 =