Home Audio/video VIDEO Korupcia, alebo najväčší obrat v tenisovej histórii? Indicko-austrálsky pár bol na kolenách, potom proti favoritom dokázal nemožné!

VIDEO Korupcia, alebo najväčší obrat v tenisovej histórii? Indicko-austrálsky pár bol na kolenách, potom proti favoritom dokázal nemožné!

by Majo Malinovský
Niki Kaliyanda Poonacha, Adam Taylor, Cordenons challenger

CORDENONS – Challengerové podujatie v talianskom Cordenons s dotáciou 73 tisíc eur prinieslo hneď na úvod bizarný obrat indicko-austrálskeho páru, ktorý ohúril tenisový svet a zároveň vyvolal veľké dohady.


V hlavnej úlohe bol indicko-austrálsky pár Niki Kaliyanda Poonacha a Adam Taylor, ktorý proti argentínskej dvojici Roman Andres Burruchaga a Hernan Casanova nastupoval v role jasného outsidera a úvod zápasu to aj jasne potvrdzoval, keď za 21 minút prehrali s argentínskym duom prvý set hladko 2:6.

Druhý set už ale priniesol podstatne vyrovnanejší priebeh a aj keď si indicko-austrálsky pár hneď v prvej hre stratil podanie, odpovedal okamžitým ribrejkom. Set napokon dospel do tajbrejku, v ktorom favoriti viedli už 3:0, ale Poonacha s Taylorom zabojovali a dokázali skóre otočiť na 8:6, čím si vynútili rozhodujúci supertajbrejk.

Zázračný obrat na úkor favorita

Ten priniesol naozaj pútavé divadlo, keď favorizovaný argentínsky pár po štyroch minibrejkoch razom vyhrával už 9:0, ale potom to prišlo! Poonacha s Taylorom vyhrali ďalších 11 výmien a neuveriteľným spôsobom tak zobrali favoritom prakticky isté víťazstvo z rúk, keď o víťazovi rozhodla páska z rakety Argentínčana.

Zázračný obrat pochopiteľne vyvolal dohady, či nešlo o vopred dohodnutý priebeh zápasu a teda korupciu, na titulkách sa objavovali nadpisy ako najväčší obrat v histórii tenisu a podobne. “Odvrátiť deväť mečbalov je naozaj ťažké. Ale odvrátiť deväť mečbalov po sebe je nemožné. Teraz je to už možné!” uviedol dvojnásobný národný šampión Indie Poonacha po nevídanom obrate.

“Naši súperi hrali dobre a chceli vyhrať. Vďaka tomu vyhrávali 9:0. Následne asi znížili ostražitosť a po pár bodoch prišiel tlak a my sme hrali dobre. Najmä môj partner hral v týchto momentoch pri sieti naozaj skvele. Určite sme mali aj šťastie,“ dodal indický deblista k otázkam ohľadom dohodnutého priebehu stretnutia, ktoré po zázračnom obrate prinieslo postup outsidera.

V tenise sa môže stať čokoľvek

“Bol to veľmi šťastný deň. Ukázalo sa, že v tenise sa môže stať čokoľvek. A preto je dôležité nepoľaviť. Lebo častokrát si už myslite, že je hotovo, ale treba hrať, kým sa to skutočne nesplní. Musíme sa uistiť, že sa to už nezopakuje a musíme sa od začiatku sústrediť,“ dodal šťastný indický tenista po postupe do deblového štvrťfinále.

Poonacha, ktorý napokon so svojim austrálskym parťákom v Taliansku dokráčali až do finále, kde domácemu páru Fonio/Forti podľahli až v trojsetovej bitke, je spokojný s tým, že sa zlepšuje tak v singli ako aj v debli. “V dvojhre sa mi darí. V podstate sa zlepšujem v dvojhre aj vo štvorhre. Chcem hrať konzistentne v dvojhre aj vo štvorhre na challengerovej úrovni,” uzavrel Ind, ktorý sa spoločne s Taylorom postarali v tenise o historický počin.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × 1 =