sobota, 2 decembra, 2023
HomeAudio/videoVIDEO Koniec kariéry jedného z najúspešnejších slovenských tenistov: Mám z toho zmiešané...

VIDEO Koniec kariéry jedného z najúspešnejších slovenských tenistov: Mám z toho zmiešané pocity

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Lacko, ktorému aktuálne vo svetovom rebríčku patrí až 986. priečka na stredajšom slávnostnom galavečeri odovzdávania cien Tenista roka 2022 naznačil, že aktuálne sa končiaca sezóna bola pravdepodobne jeho poslednou v aktívnom profesionálnom tenisovom kolotoči. Dlhoročný slovenský daviscupový reprezentant má problémy s ramenom, ktoré ho sužujú dlhšiu dobu. Od tenisu však ešte definitívne odísť nechce.


“Sezóna bola veľmi komplikovaná. Od začiatku tam boli stále nejaké problémy, či už zdravotné alebo herné. Vždy som sa snažil dať sa dokopy a znovu to skúsiť, ale opäť ma niečo pribrzdilo. Aj v minulosti sa mi po pauze podarilo viackrát vrátiť sa a uhrať dôležité body, tak som veril, že to vyjde aj teraz. Telo mi už ale nefunguje tak ako v minulosti. Musel som sa preto rozhodnúť. Nechcel som závery robiť počas sezóny, preto som si na to sadol s čistou hlavou a takto som sa teraz rozhodol,” povedal tridsaťpäťročný Lukáš, ktorý v koncoročnej ankete organizovanej Slovenským tenisovým zväzom zvíťazil v rokoch 2010 a 2013.

Lacko však úplné zbohom aktívnemu tenisu nehovorí. Ani rozhodnutie o možnom konci sa nerodilo ľahko. “Mám z toho zmiešané pocity. Bol som typ hráča, ktorý dokázal v nejakej časti sezóny zapnúť a vyhrať turnaj. Musel som na to však cítiť dobre. Mal som tú vieru aj tento rok, ale ako výsledky neprichádzali, postupne sa vytrácala. Nedávam tomu ale ešte definitívnu bodku. Stále mám rád tenis, aj na budúci rok by som chcel ešte absolvovať nejaké zápasy, či už ligové alebo exhibičné.”Jediný trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov nad bilancovaním kariéry zatiaľ do hĺbky nepremýšľal, no v stručnosti ju zhodnotil. “Prešiel som si toho veľa, absolvoval som najväčšie turnaje, prišli aj pády, potom som sa zasa šplhal hore. Veľa vecí som sa naučil. Viem, kde som urobil chyby, ale mnoho som toho urobil aj správne. Niečo fungovalo, niečo nefungovalo. Aktuálne to cítim tak, že by som tieto skúsenosti rád odovzdával ďalej,” naznačil na záver svoje ďalšie možné smerovanie k trénerstvu Lacko.

Zdroj: stz.sk, ts

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + eight =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments