streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieMats Wilander: Neporovnávajte Alcaraza s Veľkou trojkou! To, čo dokázal som ešte...

Mats Wilander: Neporovnávajte Alcaraza s Veľkou trojkou! To, čo dokázal som ešte nevidel u nikoho

Bývalý tenista a v súčasnosti televízny expert Mats Wilander hovorí: Neporovnávajte Alcaraza s Veľkou trojkou! To, čo dokázal, som nevidel u nikoho.


Carlos Alcaraz vyhral záverečný grandslam sezóny US Open a stal sa najmladšou svetovou jednotkou v histórii. 19-ročný mladík udivuje celý tenisový svet, predpovedajú mu veľkú budúcnosť a obrovský dojem spravil aj na bývalého tenistu Matsa Wilandera, ktorý v súčasnosti pracuje ako televízny expert.

„Alcaraz bude mať veľmi ťažké stráviť rok 2022. Ale myslím si, že Juan Carlos Ferrero presne vie, čo musia urobiť. Carlosa čaká test, či je naozaj najlepším tenistom sveta. Bol to neuveriteľný rok. Ale je tu Holger Rune, Djokovič, Daniil Medvedev. Ide o to, čo sa od neho ako od 19-ročnej jednotky očakáva. Preto, aby sa vyrovnal s pochybnosťami, potrebuje tvrdo fyzicky aj psychicky pracovať a prísť na to, ako hrať, aj keď nie je v ideálnej forme,” hovoril Wilander pre Eurosport.

„Keď Rafa nehrá veľmi dobre, podľa mňa sa vždy uchýli k čo najjednoduchším riešeniam. Novak tiež. A keď hrajú dobre, zmetú vás z kurtu razantným forhendom. Ale keď to nevyjde, hrajú takto: „Dobre, chlapci, bude to energeticky náročný, mentálny, emocionálny, taktický tenis. Neznášajú prehry, to je všetko,” analyzoval Wilander prístup Nadala a Djokoviča k hre, keď sa necítia na kurte najlepšie.

„Carlos to nebude mať ľahké. Môže byť jeho hra rovnako zábavná aj niekoľko nasledujúcich rokov? Či vyhrá alebo prehrá, toto bude najťažšia skúška a na to sa teším najviac. Netreba ho nazývať najlepším hráčom, no jedno je isté: je neskutočne zábavné sledovať ho hrať, keď je taký dobrý a smeje sa zároveň.”

„Je inšpiráciou ako žiadny iný tenista vďaka tomu, čo dosiahol v roku 2022 a predovšetkým vďaka tomu, ako to dosiahol. Nikdy ho neporovnávajte s Rafom, Rogerom a Novakom: tak, ako to dokázal on, som nikdy nevidel nikoho ako Carlos,“ cituje Eurosport Wilandera.

Carlos Alcaraz zanechal skutočne výborný dojem a bola veľká škoda, že pre zranenie sa nemohol predstaviť na Turnaji majstrov v Turíne. Sezónu ukončil s bilanciou 57-15 a piatimi turnajovými titulmi. Okrem US Open vyhral na antuke v Rio de Janeiro, Barcelone, Madride a na tvrdom povrchu v Miami. Latku si nastavil skutočne vysoko!LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + sixteen =

Slováci v akcii