Martin Kližan
Martin Kližan (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

VIDEO Koniec antukovej kariéry Kližana po vypadnutí s Griekspoorom: Príprava na Wimbledon? Žiadny tréning, relax

BRATISLAVA – Slovenský tenista Martin Kližan nepostúpil do finále dvojhry na challengri Kooperativa Bratislava Open. Piatemu nasadenému Holanďanovi Tallonovi Griekspoorovi podľahol v semifinále po trojsetovom boji 4:6, 7:5, 4:6.


Kližan už pred začiatkom turnaja avizoval, že v Bratislave to bude jeho rozlúčka s antukou a po Wimbledone, kde absolvuje kvalifikáciu, plánuje ukončiť kariéru.

„Všetko nasvedčuje tomu, že turnaj v Bratislave bol môj posledný na antuke. Odohral som tu tri výborné zápasy pred skvelými fanúšikmi, ktorí ma vytrvalo povzbudzovali. Dnes to nevyšlo, Griekspoor hral naozaj veľmi dobre a skvele servoval,“ uviedol Kližan, ktorý za stavu 4:3 v prvom sete požiadal o medical time out pre bolesti nohy.

„Stáva sa mi to, že ma pichne v nohe. Niekedy to mám natrhnuté a musím pol roka pauzovať. Teraz som to našťastie rozchodil a mohol som zápas dohrať. Škoda, že problémy s nohou prišli akurát v koncovke prvého setu, kde som stratil podanie,“ dodal dlhoročný slovenský daviscupový reprezentant.

Bilancovať kariéru zatiaľ nechce. „Keď príde správny čas, vyjadrím sa k tomu a poďakujem ľuďom, ktorí mi pomohli a podporovali ma. Teraz ma ešte čaká Wimbledon, na ktorý nebudem mať žiadnu špeciálnu prípravu. Budem sa to snažiť brať ako relax.“Do finále sa nepozrie ani Horanský

Filip Horanský sa rovnako ako Kližan neprebojoval do finále dvojhry na challengeri 90 Kooperativa Bratislava Open 2021 (66 640 EUR, antuka vonku). V úvodnom semifinále nestačil na Argentínčana Sebastiana Baeza a podľahol mu po veľkom boji 7:6(6), 4:6, 6:7(7) za takmer tri hodiny.

„Bol som dve lopty od víťazstva, mal som tam šance. Tak ako som prehral som mohol aj vyhrať. Chýbalo mi trošku šťastia, no je to tenis, stalo sa. Všetky tri sety boli vyrovnané, bojovali sme o každú loptu. Súper mi veľa agresívnych úderov vybehal. Keď som bol pasívnejší, tak som prehrával, musel som hrať aktívne. Je to ťažko hodnotiť, bol to naozaj zápas o dvoch loptách,“ zhodnotil semifinálový duel zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza.

„Som rád aj za semifinále, keby mi pred turnajom niekto povedal, že budem medzi poslednými štyrmi hráčmi na tak dobre obsadenom turnaji, tak by som sa tešil. O to viac ma to teraz mrzí, lebo finále bolo na dosah,“ zakončil dvadsaťosemročný hráč NTC.

Horanský si za semifinálovú účasť pripíše do rebríčka ATP 33 bodov a v jeho novom vydaní by sa mal posunúť o 11 priečok nahor na 176. pozíciu. Jeho doterajším singlovým maximom je 161. priečka.

Zdroj: TASR, stz.sk

About Roderik Pastier

Check Also

Gombos úspech deblistov nenapodobnil a s Tokiom sa lúči: Proti kvalitnému súperovi rozhodol až tretí set

TOKIO – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 − four =