Home Najdôležitejšie Lacko na obľúbenej tráve prerušil sériu prehier: V Halle zaskočil favorita a postúpil do semifinále kvalifikácie

HALLE – Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v nemeckom Halle. V sobotnom stretnutí 1. kola zdolal Bielorusa Jegora Gerasimova 6:4, 7:5.

Obaja tenisti od úvodu výborne servovali a ani jeden z hráčov sa prakticky počas celého setu nedostal k brejkbalovej príležitosti. Kľúčový gem sa odohral v desiatej hre, kedy Lacko využil druhý setbal na príjme a po 29 minútach viedol 1:0.

Slovenský tenista nadviazal na koncovku úvodného dejstva a do sady číslo dva vstúpil brejkom v druhej hre. Gerasimov sa na riterne predviedol až v piatom geme, keď brejkol prvýkrát v zápase Lacka a následne vyrovnal na 3:3. Lukáš bol však naďalej aktívnejší a nebezpečnejší, čo sa ukázalo v koncovke druhého setu, kedy využil druhý mečbal a zaslúžene postúpil do semifinále kvalifikácie.

213. hráč sveta o finále zabojuje proti skúsenému portugalskému tenistovi Sousovi, ktorý vyradil Francúza Barrereho v trojsetovej bitke.