Home Audio/video VIDEO Koniec amerických nádejí: Sabalenková v predčasnom finále nestratila ani set a na Australian Open kráča za obhajobou

Coco Gauffová, Aryna Sabalenková, Melbourne, Australian Open 2024

MELBOURNE – Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom Australian Open.

Druhá nasadená obhajkyňa titulu zdolala v semifinále turnajovú štvorku Američanku Cori Gauffovú 7:6 (2), 6:4. Jej finálovou súperkou bude v sobotu od 9.30 SEČ víťazka duelu medzi Číňankou Čeng Čchin-wen a Ukrajinkou Dajanou Jastremskou.

Sabalenková odplatila Gauffovej vlaňajšiu prehru z finále US Open. Počas celého zápasu sa snažila predvádzať agresívny celodvorcový tenis a diktovať tempo výmen. Po brejku v druhom geme sa rýchlo ujala vedenia 2:0  Gauffová vyrovnala na 2:2, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Sabalenkovej. Američanka nezložila zbrane, otočila na 6:5, no následne stratila servis a tak o osude prvého setu rozhodol tajbrejk. V ňom Bieloruska dominovala a Gauffovej dovolila uhrať iba dve loptičky.

V druhom dejstve si obe aktérky držali servis do stavu 4:4. V deviatom geme Sobolenková prelomila podanie Gauffovej a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Odplata za US Open

“Vedela som, že Coco dnes vráti na moju stranu kurtu veľa loptičiek a budem musieť byť trpezlivá v dlhých výmenách. Veľmi mi pomohli austrálski fanúšikovia, ktorí ma vytrvalo podporovali a vytvorili skvelú atmosféru. V hľadisku bolo aj veľa legiend svetového tenisu, hrať pred ich očami bola pre mňa obrovská česť. Coco potvrdila, že je úžasná hráčka, dúfam že sa spolu na grandslamoch ešte veľakrát stretneme,” uviedla v pozápasovom interview Sabalenková, ktorá uštedrila Gauffovej prvú prehru v novej sezóne. Na tohtoročnom Australian Open ešte nestratila ani set.

ženy – dvojhra – semifinále: Aryna Sabalenková (Biel.-2) – Cori Gauffová (USA-4) 7:6 (2), 6:4