Home Audio/video VIDEO Klein s Molčanom krásny obrat nedotiahli: V Bratislave o finále prekvapivo nezabojujú

Lukáš Klein, Ostra Group Open 2021

BRATISLAVA – Slovenský pár Lukáš Klein a Alex Molčan na domácom challengerovom podujatí Kooperativa Bratislava Open o finále nezabojuje.

Rozhodla o tom dnešná štvrťfinálová prehra slovenskej dvojice, ktorá podľahla tunisko-slovinskému duu Malek Jaziri/Blaž Rola za hodinu aj 16 minút po setoch 1:6, 6:4, 7:10.

Klein s Molčanom do štvrťfinále vstúpili zle, keď po zahodenom brejkbale na podaní súperov okamžite prišli o vlastný servis. V štvrtej hre síce úspešne slovenský pár odvrátil dva brejkbaly súpera a dočkal sa prvej vyhratej hry, ale v šiestej opäť prišiel o servis a prvý set prehral hladko 1:6.

Ani druhé dejstvo nezačalo pre slovenských favoritov zápasu vôbec dobre, keď už v tretej hre prišli o ďalšie podanie a zdalo, sa že nedokážu nájsť recept na skonsolidovaných a dobre podávajúcich súperov. Vo ôsmej hre sa ale Klein s Molčanom konečne dočkali, keď čistou hrou zobrali Jazirimu s Rolom podanie a vyrovnali na 4:4. Zaskočení súperi zahodili brejkbal na podaní slovenského páru a to sa im kruto vypomstilo, keď v desiatej hre opäť stratili vlastný servis a druhý set sa stal korisťou Slovákov.

V záverečnom supertajbrejku si Jaziri s Rolom rýchlo vypracovali pohodlný náskok 6:2, ale potom prišla parádna šnúra slovenského páru, ktorý vyrovnal na 7:7. Potom ale Jaziri s Rolom získali tri loptičky po sebe a za hodinu aj 16 minút sa radovali z postupu do semifinále, kde ich čaká víťaz súboja Horanský/Karol verzus Arends/Martínez.