Home Audio/video VIDEO Po úspechu aj veľké české sklamanie: Favorizovaná Plíšková v Madride skončila s trpkým kanárom

Karolína Plíšková

MADRID – Bývalá svetová jednotka Karolína Plíšková na prestížnom podujatí Mutua Madrid Open svoju krajanku a menovkyňu Karolínu Muchovú nenapodobnila. V boji o osemfinále prekvapivo nestačila na ruskú súperku Anastasiu Pavľučenkovovú.

Česká finalistka US Open a semifinalistka Australian Open aj Roland Garros nastupovala po obrate s Gauffovou (5:7, 6:3, 6:2) proti ruskej súperke v role jasnej favoritky, veď Pavľučenkovová vyhrala len jediné z predošlých siedmich vzájomných stretnutí, na prestížnom podujatí v Madride to ale vyzeralo úplne inak.

Češke v úvodnom sete absolútne nefungovalo podanie a po troch stratách servisu na jedinom získanom fiftíne prehrala bývalá svetová jednotka úvodný set po krutom kanári. V druhom dejstve Plíšková opäť hneď v prvej hre stratila podanie na 15, ale rysujúcu sa totálnu blamáž odvrátila okamžitým ribrejkom. Potom si obidve tenistky držali servis až do jedenástej hry, kedy opäť na podaní súperky uspela Ruska, ktorá druhý set vyhrala 7:5 a za hodinu aj 16 minút zodvihla víťazne ruky nad hlavu.

V boji o štvrťfinále na aktuálnu svetovú 41. čaká víťazka zápasu Ostapenková verzus Bradyová. Pre 29-ročnú Plíškovú, ktorá je aktuálne svetovou deviatkou, je to vôbec prvá sezóna, počas ktorej dostala na turnajoch na okruhu WTA už dva kanáre. Ten prvý tohtoročný schytala ešte v marci v Dubaji od Pegulovej.