Hubert Hurkacz, Tlačovka
Hubert Hurkacz na túto tlačovku asi tak skoro nezabudne (Foto: Reprofoto Youtube/ATP Media)

VIDEO Hurkacz na túto tlačovku nezabudne do konca života: Tak to tu ešte nebolo

MONACO – O takejto tlačovke sa mu určite ani nesnívalo. Poľský tenista Hubert Hurkacz po triumfe v úvodnom kole prestížneho podujatia ATP Masters Monte Carlo nad Talianom Fabbianom neveril vlastným očiam a ušiam.


Uvádzačka tlačovky po privítaní prítomných novinárov na úvod uviedla, že po otázkach v angličtine prídu na rad otázky v rodnej poľštine. Hurkacz prišiel po výhre pozitívne naladený, veď na konte mal čerstvý kariérny titul z predchádzajúceho podujatia Masters v americkom Miami a každý by očakával, že otázky sa na svetovú šestnástku len tak pohrnú.

Žiadne otázky?

„Žiadne otázky v angličtine? Naozaj? Dobre, tak prejdeme na poľštinu,“ uviedla vedúca diskusie, ale hrobové ticho neskončilo ani po prepnutí jazyka. „Žiadne otázky?“ hlesla opäť do pléna, na čo už zareagoval samotný Hurkacz zápornou odpoveďou: „Nie.“ Moderátorka diskusie sa ešte pokúsila trápne okamihy zachrániť ospravedlnením, že očakávala, že o poľskú hviezdu bude záujem.Tak to tu ešte nebolo

Hurkacz sa na odľahčenie s kyslým úsmevom cez zuby ešte následne vyjadril slovami: „Žiadne otázky, noo to je pekné. Pekná tlačovka…“ a následne sa s poďakovaním rozlúčil a odišiel z miestnosti. Zvukové mikrofóny ešte zachytili jeho už mierne nahnevaný tón hlasu v diskusii s moderátorkou konferencie: „Tlačovka bez otázok, tak to tu ešte nebolo.“ Nepríjemne zaskočená žena reagovala slovami: „Prisahám, že by som vás sem neťahala, keby si vás nežiadali. Bol tam dokonca aj jeden Poliak,…“Vtip či nedorozumenie?

Nuž, ťažko povedať, či sa novinári dohodli a takto si z Hurkacza vystrelili, alebo kde bol pes vlastne zakopaný.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =