Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: Twitter - Rolex Monte Carlo Masters)

Tenisové tipy (16.4.): Dosiahne Kovalík po vyše roku opäť na finále a zmetie Nadal z kurtu aj Rubleva?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti. Dnes sme sa pozreli na semifinálový súboj so slovenskou účasťou v Belehrade a tiež štvrťfinále v Monte Carle.


ATP Belehrad challenger – semifinále

Damir Džumhur – Jozef Kovalík (16.4. o 13:30)

Prvýkrát od novembra roku 2019 má slovenský tenista Jozef Kovalík možnosť opäť si zahrať v challengerovom finále. V ceste mu stojí nevyspytateľný bosniansky súper Damir Džumhur, ktorý je v rebríčku ATP práve o jedno miesto pred Kovalíkom. Obidvaja tenisti majú antuku v obľube a v Belehrade zatiaľ dokazujú svoje kvality, keď stratili len po jednom sete. Vo vzájomných súbojoch má navrch Kovalík, ktorý vedie 3:1, na antuke je to aktuálne 2:1 v prospech Slováka. Aj dnes viac verím Kovalíkovi a očakávam skôr dvojsetový zápas. Pri pohľade na počty gemov sa mi najviac pozdáva stávka na under 22,5 čo by sa na antuke teoreticky dalo aj v troch setoch zvládnuť 🙂

Tip: Menej ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,69

Tip KO


ATP Monte Carlo – štvrťfinále

Andrej Rublev – Rafael Nadal (16.4. o 15:30)

11-násobný miestny šampión Rafael Nadal potvrdzuje v Monte Carle famóznu formu, keď v úvodných dvoch súbojoch proti Delbonisovi a Dimitrovovi stratil dohromady len päť hier! Antukový kráľ je na úvod svojej najobľúbenejšej časti sezóny v perfektnej forme a po vypadnutí Djokoviča ho zrejme nikto nedokáže výraznejšie potrápiť či senzačne zastaviť pri ceste za ďalším antukovým titulom. Určite nie Rublev, ktorý antuku príliš nemusí i keď vlani ukázal, že aj na najpomalšom povrchu to vie, ale na Rafu to stačiť nemôže. V Monte Carle síce na úvod len päť hier stratil s Talianom Carusom, ale v osemfinále na Bautistu potreboval až tri sety (7:6, 5:7 a 6:3), čo mu odobralo značné množstvo síl. Proti Rafovi sa mu navyše vôbec nedarí, v dvoch vzájomných dueloch to boli dve hladké výhry Nadala a to na pre Rubleva obľúbenejších povrchoch. V roku 2017 na harde prestížneho US Open v troch setoch Rus uhral len päť hier a vlani na Turnaji majstrov v hale Rafovi podľahol 3:6, 4:6. Aj dnes to vidím na jasný postup Nadala a hendikep či stávka na nižší počet gemov sú pre mňa veľmi lákavými možnosťami.

Tip: Menej ako 18,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,85

Tip KOZdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + seventeen =