Home Audio/video VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

by Majo Malinovský
Viktória Kužmová

KANTON – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone.


V pozícii lucky loserky prehrala s domácou Číňankou Si-jü Wang 4:6, 6:4, 3:6. Jej tohtoročným singlovým maximom na hlavnom profesionálnom okruhu zostáva semifinále z trávnatého podujatia v holandskom Hertogenboschi.

Si-jü Wang vyšiel začiatok stretnutia a vďaka brejku v šiestom geme si vybudovala náskok 5:2. Hrunčáková síce znížila na 4:5, no v desiatej hre po štyroch nevynútených chybách opäť prišla o servis a tak sa prvý set stal korisťou Číňanky. V druhom dejstve predvádzala Hrunčáková svoj typický agresívny tenis s množstvom víťazných úderov. Za stavu 2:2 prelomila podanie Si-jü Wang a výhodu brejku pretavila v zisk setu, ktorý zakončila esom.

V rozhodujúcom dejstve však mala navrch Číňanka, ktorá trikrát zobrala Hrunčákovej servis. V deviatom geme premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Slovenkou na 4:0. V semifinále nastúpi proti siedmej nasadenej Belgičanke Greet Minnenovej. Hrunčáková si vďaka úspešnému ťaženiu v Kantone polepší v rebríčku, v jeho onlajn vydaní figuruje na 112. mieste.

dvojhra – štvrťfinále: Si-jü Wang (Čína) – Viktória HRUNČÁKOVÁ (SR) 6:4, 4:6, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × four =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy