Home Najdôležitejšie Schmiedlová zvládla takmer trojhodinový boj: Slovenská jednotka v Taliansku siaha na finále!

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

PARMA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová na antukovom podujatí v talianskej Parme zabojuje už o finále.

Rozhodla o tom dnešná štvrťfinálová výhra slovenskej turnajovej jednotky, ktorá v súboji so šiestou nasadenou Slovinkou Kajou Juvanovou zvíťazila za dve hodiny aj 44 minút v trojsetovej bitke 6:1, (4)6:7, 6:4.

Slovenská jednotka tak proti slovinskej súperke uspela aj vo štvrtom vzájomnom súboji a v Taliansku zabojuje o finálovú účasť. Už zajtra od 16:00 nastúpi proti poľskej súperke Kawaovej, s ktorou má negatívnu vzájomnú bilanciu 1:2, keď jediný tohtoročný vzájomný duel v slovinskej Ľubľani ako favoritka prehrala bez zisku jediného setu (5:7, 2:6).