Home Audio/video VIDEO Mladá hviezdička s najcennejším skalpom kariéry: Dánsky supertalent nedal šancu ani nasadenej dvojke

VIDEO Mladá hviezdička s najcennejším skalpom kariéry: Dánsky supertalent nedal šancu ani nasadenej dvojke

by Majo Malinovský
Holger Vitus Nødskov Rune

SANTIAGO – Iba 17-ročný dánsky tenista Holger Vitus Nødskov Rune zdolal v stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji ATP v Santiagu Francúza Benoita Paireho nasadeného ako druhého 6:2, 6:3.


Aktuálne najlepší junior na svete a 410. hráč rebríčka ATP dosiahol proti bývalej svetovej osemnástke už svoje druhé víťazstvo na hlavnom turnaji na okruhu ATP, keď to prvé dosiahol v úvodnom kole proti Baezovi. Rune skvelou formou potvrdzuje svoje ambície, keď už do konca roka by sa rád prebojoval do elitnej stovky rebríčka.

Dánsky supertalent nedal francúzskemu búrlivákovi ani jedinú šancu na brejk, sám premenil štyri z ôsmich vybojovaných príležitostí. Tínedžer po prvom podaní vyhral viac ako 80 percent fiftínov, čo je na antuke skvelá vizitka a s len piatimi stratenými hrami v zápase sa už zhruba po hodinke mohol radovať z ďalšieho veľkého triumfu na okruhu ATP a zároveň zisku najcennejšieho skalpu v kariére. V boji o semifinále mladíka čaká skúsený Argentínčan Federico Delbonis, ktorý hladko vyradil nášho Andreja Martina.Rune sa s Pairem nestretol po prvýkrát, už koncom minulého roka si zahrali na domácej pôde dánskeho supertalentu a už vtedy sa mladíček radoval z prvého i keď neoficiálneho triumfu nad hráčom elitnej tridsiatky.

Holger Vitus Nødskov Rune, Benoit Paire
Holger Vitus Nødskov Rune zdolal Paireho už koncom minulého roka (Foto: Instagram Holger Rune)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen + eight =