Home Audio/video VIDEO Zlý úvod ho nezaskočil: Horanský sa po štyroch prehrách konečne dočkal triumfu

Filip Horanský

SPLIT – Po triumfe Lukáša Kleina vo finále kvalifikácie sa v chorvátskom Splite radoval aj Filip Horanský, ktorý ako turnajová sedmička úspešne vstúpil do turnaja triumfom nad Dustinom Brownom.

Slovenskému favoritovi pritom vôbec nevyšiel vstup do zápasu, keď s extravagantným jamajsko-nemeckým šoumenom stratil hneď úvodný servis a po šiestich hrách úvodného setu prehrával 2:4. Vo ôsmej hre sa ale premenením druhého brejkbalu dočkal svojho prvého brejku v zápase a dotiahol dobre podávajúceho súpera. Keď sa už zdalo, že dramatický úvodný set rozhodne až tajbrejk, v dvanástej hre využil Horanský hneď prvý setbal a za 34 minút oslavoval po výsledku 7:5 zisk úvodného dejstva.

Nešťastný záver setu a nevyužitý brejkbal hneď na úvodnom podaní Slováka Browna zjavne rozhodil, pretože hneď úvodné podanie v druhom sete si prehral na 15 a po vyhratom servise Horanského razom prehrával už 0:3. Aj keď v piatej hre ešte dosiahol na brejk, Slovák okamžite zaútočil na ďalšom servise súpera a po čistej hre sa dočkal ribrejku. V siedmej hre opäť musel slovenský favorit čeliť dvom brejkbalom, ale úspešne ich odvrátil a druhým využitým mečbalom na podaní súpera ukončil set a zápas – 6:2.

V osemfinále na slovenskú turnajovú sedmičku čaká víťaz zápasu Kokkinakis – Ajdukovič.