Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (12.4.): Naplní Grigor Dimitrov v Monte Carle rolu favorita?

Tenisové tipy (12.4.): Naplní Grigor Dimitrov v Monte Carle rolu favorita?

Grigor Dimitrov

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti.

ATP Masters Monte Carlo – 1. kolo

Grigor Dimitrov – Jan-Lennard Struff (12.4. o 16:30)

Bulharská turnajová štrnástka Grigor Dimitrov vstúpi do antukovej sezóny úvodným súbojom na prestížnom podujatí v Monte Carle, kde Bulhara preverí kvalitný nemecký súper Struff. Aj keď pred zápasom je bulharský favorit pasovaný do role veľkého favorita, očakávam, že to pri vstupe do antukovej sezóny nebude mať až také jednoduché. Struff má už za sebou v tejto sezóne tri antukové súboje a na najpomalšom povrchu je rozohratejší ako jeho bulharský súper. Navyše aj bilancia vzájomných zápasov hovorí, že to dnes nemusí byť vôbec jednoznačná záležitosť Bulhara. Dimitrov vyhral tri z piatich vzájomných súbojov a na antuke je to 2:1 v prospech aktuálnej svetovej sedemnástky. Treba ale povedať, že pri obidvoch prehrách sa Struff držal veľmi statočne (5:7, 5:7 a 6:7, 4:6). Aj dnes verím, že Nemec potvrdí svoje kvality a ak aj neuhrá set, tak favorita potrápi aj v dvoch a tipujem over.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,65

Marco Cecchinato – Dominik Koepfer (12.4. o 15:10)

Zaujímavý súboj dvoch nenasadených hráčov nás čaká v dueli Taliana Cecchinata a nemeckého súpera Koepfera. Nemec sa na antuke vcelku rozohral, keď v Monte Carle v dvoch kvalifikačných vystúpeniach nestratil ani set, ale proti nemu bude stáť taliansky milovník antuky, ktorý sa v roku 2018 po fantastických výkonoch na Roland Garros prebojoval až do semifinále. Na rozdiel od Nemca je jeho dominantným povrchom práve antuka a aj keď už nie je taký skvelý ako v 2018 v Paríži, stále má čo ponúknuť. Na úvod dvojkolovej kvalifikácie sa poriadne zapotil s Hueslerom (6:7, 7:6, 6:3), ale vo finále kvalifikácie už bez straty setu pokoril Laaksonena (6:1, 6:3). V roku 2019 to v Monacu dotiahol Cecchinato do osemfinále a očakávam, že aj proti rebríčkovo vyššie postavenému súperovi bude bojovať. Aj na pomalej antuke Talian vo svojich zápasoch absolvuje veľa tajbrejkov, ktorý nemožno vylúčiť ani dnes a pozdáva sa mi tu stávka na overový tip.