Home Audio/video VIDEO Horanský v derby nestratil set s českým favoritom: V Bukurešti ho čaká boj o semifinále

VIDEO Horanský v derby nestratil set s českým favoritom: V Bukurešti ho čaká boj o semifinále

by Majo Malinovský
Filip Horanský

BUKUREŠŤ – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil na antukovom challengerovom podujatí v Bukurešti s dotáciou 44 820 eur už do štvrťfinále.


Rozhodla o tom jeho dnešná výhra, kedy v osemfinále prekvapujúco zdolal vo federálnom derby favorizovaného českého súpera a turnajovú sedmičku Víta Kopřivu.

Horanský spravil brejk hneď v druhej hre zápasu, ale nasledoval okamžitý ribrejk českého favorita, ktorý ale aj v následnej štvrtej hre prišiel o podanie a to napokon rozhodlo o osude prvého dejstva. Obidvaja hráči už servis do konca setu nestratili a za 35 minút sa Horanský tešil po triumfe 6:3.Druhé dejstvo rozhodol jediný brejk, na ktorý v tretej hre dosiahol Horanský a keďže český favorit sa už na prelomenie podania nezmohol, za 49 minút aj druhý set ovládol slovenský tenista – 6:4.

Horanský po vyradení českého favorita v boji o semifinále narazí na Austrálčana Thanasiho Kokkinakisa, ktorý s Francúzom Hemerym po prehratom prvom sete 2:6 vyhral dva tajbrejky. Horanský v obidvoch vzájomných súbojoch v tejto sezóne Austrálčanovi podľahol a obidva sa odohrali na antuke.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten − nine =