Home Najdôležitejšie FOTO Karol Kučera velebí NTC: Športová infraštruktúra národného významu, pochvala aj z Čile

FOTO Karol Kučera velebí NTC: Športová infraštruktúra národného významu, pochvala aj z Čile

by Majo Malinovský
Marián Vanderka, Karol Kučera

BRATISLAVA – Niekdajšia slovenská svetová šestka a aktuálne splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport Karol Kučera na facebookovom profile priniesol svoje postrehy o Národnom tenisovom centre a jeho využití.


Rozsiahly príspevok zo stretnutia s názvom Športová infraštruktúra národného významu, na ktorom bola vyzdvihnutá činnosť NTC, doplnil Kučera aj o dve fotky. My vám jeho postrehy ponúkame v presnom znení bez redakčných úprav.

Nina Vargová, jeden z úspechov NTC

“Včera ráno som si bol po dlhom čase zahrať a načerpať tak silu do ďalšieho pracovného týždňa. Túto pozitívnu energiu do mňa vliala naša mladá perspektívna tenisová nádej Nina Vargová, ktorej veľmi držím palce v jej kariére a ktorá je členkou NTC pod skúseným trénerom Martinom Zathureckym,” začal svoj obsiahly príspevok Kučera.

“Len pre info, z NTC už vzišli: 2 víťazi a 4 finalisti juniorského Grand Slamu, 6 mužov v prvej stovke ATP a 8 žien v prvej stovke WTA,” velebí NTC bývalá slovenská jednotka.Odkaz všetkým hejterom

“Po obede som absolvoval 5-hodinový workshop so zástupcami MŠVVaŠ, SOŠV a všetkými dotknutými zväzmi a zástupcami samospráv a ďalšími.. na tému športová infraštruktúra národného významu. Som veľmi rád , že z pomedzi prezentácií bol práve projekt NTC predstavený ako pozitívny príklad udržateľného športového stánku, prezentáciu predniesol generálny sekretár STZ Igor Moška. Preto mi je veľmi ľúto najmä “vlastných tenisových hejterov a ich zatrpknutej kritiky na tento projekt”, ktorý nám mimochodom pochvália aj také krajiny, ako posledne napr. Čile, ktoré sme pred pár dňami porazili v Davis cupe,” odkázal kritikom Kučera.

Igor Moška, Karol Kučera
Igor Moška a Karol Kučera ešte v roku 2008 (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Aký národný športový stánok by ste privítali vy?

“Na stole je teraz 38,7 mil. z Fondu na podporu športu, ktoré majú priniesť nové stánky národného významu. Budú to ešte dlhé hodiny a pracovné stretnutia na túto tému, aby bolo pokiaľ možno čo najviac zväzov a členov športového hnutia spokojných s výsledkom. Som veľmi rád, že ako sme sľúbili pred voľbami, tak už sa tieto peniaze rozdelia transparentne a čo najefektívnejšie po verejnej diskusii,” zakončil Kučera a na záver pridal otázku: “Aký národný športový stánok by ste privítali vy?”

Zdroj: ts, facebook Karol Kučera

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 5 =