Félix Auger Aliassime
Félix Auger Aliassime (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

VIDEO Kanadský talent už aj pod vedením strýka Rafu: Kouč Augera-Aliassimeho odhalil, prečo práve Toni Nadal

MONTE CARLO – Veľký talent kanadského tenisu Félix Auger-Aliassime pred prestížnym podujatím zo série Masters v Monte Carle už trénuje aj pod dohľadom Toniho Nadala, ktorý s Rafom dosiahol na 16 grandslamových trofejí z celkových 20 a po Mariánovi Vajdovi je druhým najúspešnejším trénerom histórie.


Hlavným trénerom iba 20-ročného kanadského mladíka zostáva marocký rodák Frédéric Fontang, ktorý teraz vysvetlil dôvody toho, prečo dlhoročného úspešného kouča Rafu Nadala pribrali do tímu ako konzultanta. „Mať po boku Toniho, aby som s ním mohol diskutovať a získavať od neho skúsenosti, je pre mňa, pre celý tím a zvlášť pre Félixa, veľmi pozitívne,“ uviedol Francúz pre francúzsko-kanadský portál.

Typ, aký sme hľadali

Fontang od skúseného prírastku v tíme očakáva, že nie len povedie Félixa k ceste na vrchol mužského tenisu, ale zároveň aj jeho samotného stimuluje k maximálnym trénerským výkonom: „Chceli sme pohľad z vonku od skúseného človeka. A Toni Nadal je presne ten typ, ktorého sme hľadali.“Fontang prenechá technickú a taktickú stránku veci Španielovi a on sám sa bude zameriavať na ďalšie dôležité aspekty hry mladého kanadského talentu. S Nadalom už stanovili plán, ktorým sa 20-ročný mladík má posunúť vpred. Francúzsky kouč verí, že skvelý taktik ako Toni pomôže Kanaďanovi výrazne posunúť jeho hru a premeniť impozantné výsledky z posledných vystúpení na majstrovské výhry znamenajúce zisk cenných trofejí.

Naučiť sa rozhodovať veľké zápasy

„Mať po svojom boku niekoho ako Toni Nadal prináša prirodzenú dôveru a rešpekt, čo je veľmi dôležité. Chceme, aby Félix prejavil ešte väčšiu dôslednosť a bol schopný rozhodovať veľké zápasy vo svoj prospech,” uviedol Fontang, ktorý ako príklad uviedol štvrťfinálovú bitku s Tsitsipasom v mexickom Acapulcu, v ktorej sa zápas mohol vyvíjať obidvoma smermi, ale Kanaďan Grékovi v bitve napokon podľahol 5:7, 6:4, 3:6 a nevyužil momentum po vyhratí druhého dejstva.Francúz ďalej dodal, že k úspechu neexistujú žiadne skratky. Fontang uviedol, že Félix môže mať okolo seba tých najlepších trénerských odborníkov, ale nakoniec je to vždy na ňom aby dokázal premieňať zápasy na výhry a získavať cenné trofeje. „Vždy sme chceli makať čo najlepšie na dennej báze a to je hodnota, ktorú zdieľa aj Toni Nadal,“ uviedol na záver Fontang.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + thirteen =