Home Audio/video VIDEO Famózny Molčan zvládol aj finále: V súboji s grandslamovým semifinalistom pomstil Horanského

MARSEILLE – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na halovom turnaji ATP v Marseille. Vo finále kvalifikácie zdolal Lotyša Ernestsa Gulbisa 6:2, 6:4.

Pomstenie Horanského

Molčan proti semifinalistovi Roland Garros “pomstil” svojho krajana Filipa Horanského, ktorý skončil v 1. kole kvalifikácie práve na rakete skúseného pobaltského hráča. Ten v prvom sete na podaní Molčana uhral len dva fiftíny a poriadne sa trápil aj na vlastnom servise. Jasným dôkazom bola dvojchyba, po ktorej po 33 minútach slávil Slovák hladký triumf 6:2 v úvodnom sete.

Suverénny servis

V tom druhom Molčan pokračoval so skvelým podaním, na ktoré Gulbis prakticky v celkom zápase nenašiel účinnú protizbraň. V zápase si Lotyš nevypracoval ani jedinú príležitosť na brejk a nepomohlo mu ani päť es oproti jednému na strane Molčana. O osude zápasu rozhodla desiata hra, v ktorej Slovák desiatu brejkbalovú príležitosť premenil na tretí brejk v zápase a radoval sa zo zaslúženého triumfu 6:4 a postupu do hlavného turnaja.

Súperom Molčana v 1. kole hlavnej súťaže v Marseille bude domáci Francúz Lucas Pouille. Zverenec trénera Ladislava Simona sa po druhý raz v kariére kvalifikoval do hlavného pavúka turnaja ATP Tour. Prvýkrát sa mu to podarilo začiatkom januára v tureckej Antalyi. V Marseille má už istých 12 bodov do singlového rebríčka ATP.

Alex MOLČAN (SR) – Ernests Gulbis (Lot.) 6:2, 6:4

Zdroj: ts, TASR