Home Audio/video VIDEO 18-ročný dánsky zázrak opäť zažiaril: Z kvalifikácie po kariérnu trofej bez straty jediného setu

Clara Tausonová

LYON – Dánska tenistka Clara Tausonová získala svoj premiérový titul na okruhu WTA. Vo finále turnaja v Lyone zdolala Švajčiarku Viktoriju Golubičovú 6:4 a 6:1.

Iba 18-ročný dánsky zázrak sa dočkal veľkého triumfu len pri svojom treťom štarte na okruhu WTA. Tausonová preukázala obrovskú kvalitu, keď sa na podujatie vo francúzskej hale musela kvalifikovať a v siedmich zápasoch nestratila ani jediný set. Famóznu šnúru po dvoch kvalifikačných výhrach odštartovala s veľkou ruskou favoritkou Alexandrovovou a zakončila vo finále s Golubičovou.

Tausonová, ktorá pripomína legendárnu krajanku Caroline Wozniacku a aktuálne sa nachádza už na 96. mieste rebríčka WTA, nadviazala na parádne vystúpenie na nemeckom podujatí z kategórie ITF v Altenkirchene, kde sa pred dvomi týždňami dočkala turnajového triumfu a v Lyone tak predĺžila svoju víťaznú šnúru už na 12 zápasov v rade.

Zdroj: ts, TASR