Home Audio/video VIDEO Fair play jej očividne nič nehovorí: Americká víťazka kontroverzným záverom nahnevala súperku v Miami

VIDEO Fair play jej očividne nič nehovorí: Americká víťazka kontroverzným záverom nahnevala súperku v Miami

by Majo Malinovský
Tenisová raketa, Tenisová loptička, Tenis

MIAMI – Americká tenistka Taylor Townsendová na domácom podujatí Miami Open prešla aj cez druhé kolo pavúka, ale jej prvá súperka Lucia Bronzettiová z Talianska na ňu bude mať rozhodne ťažké srdce.

V súboji prvého kola v Miami vyhrala Talianka s americkou kvalifikantkou úvodný set 6:3, ale vo viac ako dvojhodinovom boji sa domácej favoritke podarilo otočiť, keď ďalšie dva sety vyhrala 6:3 a 6:4. Kontroverzný moment zápasu sa odohral pri poslednej hre zápasu za stavu 5:4 a 30:0 na podaní Američanky. Tá mala vo výmene síce navrch a loptička z rakety Talianky pri nevydarenom lobe smerovala až za základnú čiaru, ale Townsendová sa loptičky nechtiac evidentne dotkla ešte pred dopadom za čiaru a teda zmenila jej trajektóriu.

Kontroverzný bod priniesol mečbaly

Rozhodca si ale teč domácej hráčky evidentne nevšimol a aj keď fiftín mala získať Talianka, Townsendová mala na rakete tri mečbaly i keď sama dobre vedela, že loptičku tečovala a stav mal byť 30:15. Američanka sa tvárila, že je v práve a absolútne tak pošliapala akékoľvek ideály športového ducha fair play. Hneď prvý mečbal Townsendová premenila na výhru v zápase a Bronzettiová mala po vypadnutí ťažké srdce tak na rozhodcu, ako aj na samotnú americkú súperku.

“Neviem, čo je horšie… či rozhodca, alebo hráčka, ktorá to poprela,“ napísala rozčúlene Talianka na sociálnej sieti a pridala video inkriminovaného momentu, ktoré potvrdzuje, že Američanka sa loptičky dotkla.Čaká ju Rybakinová

Townsendová následne zvládla v Miami aj druhú prekážku, keď s favorizovanou Belgičankou Mertensovou stratila len štyri hry (6:2, 6:2) a v boji o osemfinále ju na domácej pôde čaká kazašská hviezda Jelena Rybakinová.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + six =