Home Najdôležitejšie Simona Halepová si po návrate na kurty našla nového trénera

Simona Halepová si po návrate na kurty našla nového trénera

by Jaroslav Šípkar
Simona Halepová, WTA Miami Open

Rumunka Simona Halepová si našla po návrate na súťažné kurty nového trénera. V minulosti viedol napríklad hviezdne Rusky Svetlanu Kuznetsovovú či Dariu Kasatkinovú.

Španielsky tréner Carlos Martinez sa stal novým koučom Rumunky Simony Halepovej, ktorá sa vracia na súťažné kurty po tom, čo jej skrátili dopingový trest. Simona Halepová už skôr hovorila o tom, že chce spolupracovať s bývalým trénerom Svetlany Kuznetsovovej či Darii Kasatkinovej.

“Simona mi poslala správu a spýtala sa, či som k dispozícii a či by som mal záujem s ňou spolupracovať. Samozrejme, odpovedal som kladne. Potom ma kontaktoval Darren Cahill, jeden z predchádzajúcich trénerov Simony, a spýtal sa ma, či by som s ňou nechcel spolupracovať. Súhlasil som,” cituje Martineza Ubitennis.

“Simona má dobré skúsenosti, no musíme sa spoznať. Porozprávať sa o tom, ako budeme organizovať spoluprácu. Teraz má druhú šancu. Nápady už samozrejme mám, ale potrebujem sa s ňou porozprávať a na všetkom sa dohodnúť. Rád počúvam tenistky. Počas tohto procesu môžete vidieť, čo je potrebné urobiť, a to je skvelé,“ dodal uznávaný kouč.

Simone Halepová bola obvinená z dopingu, po tom čo sa nedovolená látka dostala do jej tela z doplnku výživy, ktorý užívala na odporučenie bývalého trénera Patricka Mouratogloua. 32-ročná rumunská hráčka sa vrátila do súťažného diania na turnaji v Miami, kde stratila vedenie 1:0 na sety a napokon prehrala so Španielkou Paulou Badosovou.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × one =