Home Audio/video VIDEO Dojemné momenty v Ríme: Azarenková ukázala, že nie je len veľká šampiónka, ale má aj veľké srdce

VIDEO Dojemné momenty v Ríme: Azarenková ukázala, že nie je len veľká šampiónka, ale má aj veľké srdce

by Majo Malinovský
Viktoria Azarenková, Daria Kasatkinová

RÍM – Bieloruská tenistka a finalistka nedávno skončeného US Open Viktoria Azarenková nie je len veľkou šampiónkou, ale aj človekom s veľkým srdcom. Potvrdili to dojemné momenty z osemfinálového súboja v Ríme, kde nastúpila proti Darii Kasatkinovej.


23-ročná ruská súperka sa počas tajbrejku úvodného setu nepríjemne zranila a pri dopade si privodila zranenie pravého členka, ktoré sa najprv zdalo byť nie príliš vážne, ale po čase jej znemožnilo vo vyrovnanom súboji o štvrťfinále pokračovať. Ruska si sadla na kurt a keď zistila, že vlastnými silami sa nemôže výraznejšie hýbať, premohli ju emócie a zaplavili slzy.

Ukážkové správanie so športovým duchom

Jej bieloruská súperka to ale nenechala bez povšimnutia a krásnym gestom preukázala veľký rešpekt a dnes už málo vídané športové správanie. Bieloruska odhodila raketu a pribehla k sediacej Kasatkinovej s vrecúškom ľadu na rýchlu pomoc, kým sa Ruske nedostalo pomoci od fyzioterapeuta.https://www.youtube.com/watch?v=Vq6U8XT1llM
Video: WTA

To ale nebolo všetko. Azarenková bola pri ruskej súperke aj na lavičke, kde stále značne dojatá Kasatkinová viedla s bieloruskou hráčkou dlhý rozhovor. Trojnásobná grandslamová šampiónka sa zranenú súperku snažila upokojiť, pozbierala všetky jej veci a starostlivo jej ich zabalila. Bozkom na čelo Bieloruska súperku uisťovala v tom, že všetko bude v poriadku.

Azarenková preukázala ukážkové športové správanie plné starostlivosti a súcitu, z ktorého by si mal brať príklad nie len každý športovec, ale aj človek.Inšpiroval ju Azarenkovej comeback

Neskôr Azarenková okomentovala rozhovor medzi ňou a zranenou Ruskou slovami: “Ponúkla som jej akúkoľvek pomoc, ktorú by potrebovala. Povedala som jej niekoľko povzbudivých slov a snažila som sa byť milá. Ona mi povedala, že ju inšpiroval môj comeback.”

Azarenková si krásnym gestom rozhodne získala srdcia tenisových fanúšikov, ktorí jej budú držať palce v dnešnom štvrťfinálovom súboji proti španielskej súperke Garbine Muguruzovej.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 1 =