Home Audio/video VIDEO Dojemná rozlúčka plná sĺz: Domáca legenda pri poslednom zbohom na Australian Open neudržala emócie

VIDEO Dojemná rozlúčka plná sĺz: Domáca legenda pri poslednom zbohom na Australian Open neudržala emócie

by Majo Malinovský
Samantha Stosurová, Australian Open

MELBOURNE – Aktuálne 38-ročná šampiónka US Open z roku 2011 Samantha Stosurová dnes odohrala na domácom Australian Open posledný zápas svojej bohatej tenisovej kariéry.


Niekdajšia deblová svetová jednotka definitívne zavesila raketu na klinec po prehre v zmiešanej štvorhre, v ktorej v prvom kole po boku krajana Matthewa Ebdena nestačili na chorvátsko-holandský pár Nikola Mektič, Demi Schuursová, ktorému podľahli 6:4, 3:6, 6:10.

VIDEO Silné emócie na Australian Open: Nadalova manželka v slzách, Rafa zranený opúšťal kurt: Som zničený!

Ťažko to slovami vyjadriť

Stosurová, ktorá v pozápasovom rozhovore len veľmi ťažko zadržiavala silné emócie a dojatie bola nadšená z toho, že sa s bohatou kariérou mohla rozlúčiť pred domácim publikom: “Ťažko to slovami vyjadriť. Nemôžem uveriť tomu, že celú tú cestu, o ktorej som ako dieťa snívala, môžem teraz ukončiť doma. Medzi rodinou, priateľmi a austrálskymi fanúšikmi, ktorí ma neustále podporovali.”Stosurová, ktorá o definitívnom konci kariéry informovala len krátko pred štartom Australian Open nastúpila v Melbourne aj na ženského debla, v ktorom podobne ako v mixe skončila po boku Alizé Cornetovej hneď na prvej prekážke.

“Čo mi určite chýbať nebude, tak to je balenie rakiet a snaha dostať ich do lietadla. To bolo vždy úplne najhoršie,” spomína na problémy profi tenistu počas hráčskej kariéry s úsmevom austrálska legenda, ktorú fanúšikovia na profesionálnom kurte viac neuvidia.Najväčším úspechom triumf nad Serenou vo finále US Open

Rodačka z Brisbane počas svojej bohatej kariéry dokázala na okruhu WTA vyhrať deväť singlových a 28 deblových turnajov. Na kariérny úspech Stosurová dosiahla v roku 2011, kedy ovládla singlový US Open, keď si vo finále poradila aj s domácou legendou Serenou Williamsovou. Vo štvorhre sa sedemkrát radovala z grandslamového titulu a dvakrát v debli vyhrala aj Turnaj majsteriek.

https://www.youtube.com/watch?v=xSZGpZm3sJs

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × one =