Home Audio/video VIDEO Dočkáme sa ho aj na Slovensku? Federer sľúbil fanúšikom, že toto nie je úplný koniec

VIDEO Dočkáme sa ho aj na Slovensku? Federer sľúbil fanúšikom, že toto nie je úplný koniec

by Majo Malinovský
Roger Federer, rozlúčka

LONDÝN – Švajčiarsky tenista Roger Federer sľúbil svojim fanúšikom, že o ňom ešte budú počuť aj po rozlúčkovom zápase na Laver Cupe.


Víťaz dvadsiatich grandslamových turnajov nastúpil spoločne so Španielom Rafaelom Nadalom do štvorhry, v ktorej prehrali s americkou dvojicou Frances Tiafoe a Jack Sock 6:4, 6:7 (2), 9:11.

Nadal sa na Laver Cupe objavil len kvôli rozlúčke kamaráta Federera: Nie je mi najlepšie

Najväčšiu pozornosť nepútal v Londýne výsledok, ale dojímavá rozlúčka Federera s aktívnou kariérou.

Roger Federer, Mirka Vavrinecová
Dojatý Roger Federer s manželkou Mirkou (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)Nie je to úplný koniec

“Toto nie je úplný koniec, život ide ďalej. Chcel som všetkých uistiť, že mám naďalej vášeň pre šport a fanúšikov, chcem, aby vedeli, že sa snáď uvidíme pri inej forme tenisových zápasov. Nemám žiadne konkrétne plány. Viem len to, že by som rád navštívil nové miesta a poďakoval sa tak všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali,” povedal podľa agentúry AFP 41-ročný Švajčiar a zároveň priznal, že v príprave bol veľmi nervózny. Zápas hral predtým na vlaňajšom grandslamovom podujatí vo Wimbledone.Emotívny aj Nadal

Emócie neskrýval ani Nadal, ktorý označil svoju rivalitu s Federerom za veľmi dlhú a príjemnú cestu. “S Rogerom odchádza aj dôležitá časť mňa. Vždy bol súper, ktorého som chcel najviac zdolať, v nejakom momente sme teda boli najväčší rivali. Zároveň si však myslím, že to bolo medzi nami vždy veľmi dobré. Som nesmierne hrdý, že som bol nejakým spôsobom súčasťou jeho kariéry. Ešte radšej však som, že po tom všetkom, čo sme na kurte prežili ako rivali, končíme kariéru ako priatelia,” zdôraznil držiteľ rekordných 22 grandslamových titulov.

Rafael Nadal, Roger Federer
Rafael Nadal a Roger Federer pri rozlúčke švajčiarskeho velikána (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + four =