Home Audio/video VIDEO Djokovič si nepamätal wimbledonské finále svojho kouča: Chlape, to ja som bol vo finále, nie Sampras!

VIDEO Djokovič si nepamätal wimbledonské finále svojho kouča: Chlape, to ja som bol vo finále, nie Sampras!

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Goran Ivaniševič

LONDÝN – Ani sedemnásobný wimbledonský šampión Novak Djokovič dokonale nepozná históriu Wimbledonu. Potvrdilo to jeho tvrdenie po finálovom triumfe nad Austrálčanom Nickom Kyrgiosom.


Ivaniševič ho poučil o histórii Wimbledonu

Djokovič totiž pri pozápasovom rozhovore na kurte spomenul, že s tenisom začínal ako päťročné dieťa práve v období, kedy pred tridsiatimi rokmi sledoval triumf legendárneho Peta Samprasa na londýnskej tráve. Nole si vôbec nepamätal, že v roku 1992 bol vo finále jeho aktuálny tréner Goran Ivaniševič, ktorý svojho zverenca musel poučiť o wimbledonskej histórii.

Dostal trojročný zákaz vstupu do krajiny: Djokovičovi vzrastá nádej, že si zahrá na najbližšom Australian Open

“Povedal som mu – ‘Chlape, to ja som bol vo finále 1992. Sampras so mnou prehral v semifinále!’,” reagoval na chybné tvrdenie o triumfe legendárneho Američana, ktoré Nole predostrel. Ivaniševič v tom roku síce vo finále prehral, ale s inou americkou legendou Andrem Agassim a chorvátska legenda sa triumfu na Wimbledone dočkala až v roku 2001, keď sa do hlavnej súťaže Ivaniševič dostal len vďaka udelenej voľnej karte.Skutočný hrdina

“Po niečom takom sa ľudia nemusia nikdy vrátiť k tenisu alebo čomukoľvek,” uviedol Ivaniševič po zisku 21. grandslamového titulu Noleho na margo náročného vstupu svojho zverenca do tohto roka, kedy bol deportovaný z Austrálie kvôli tomu, že nebol zaočkovaný proti koronavírusu.

“Je neuveriteľné, ako tým prešiel. Pre mňa je to naozaj hrdinstvo, pretože nebolo ľahké všetko prehryznúť a vrátiť sa späť k hraniu tenisu. Je to skvelý šampión,” ocenil Djokovičov charakter Ivaniševič, ktorý o jeho húževnatosti nikdy nepochyboval a ktorý bojovnosť ukázal aj finálovým obratom proti Kyrgiosovi, s ktorým prehral obidva predošlé vzájomné súboje.https://www.youtube.com/watch?v=rVL3Bi5MfxQ

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen + 7 =