Home Najdôležitejšie Dostal trojročný zákaz vstupu do krajiny: Djokovičovi vzrastá nádej, že si zahrá na najbližšom Australian Open

Dostal trojročný zákaz vstupu do krajiny: Djokovičovi vzrastá nádej, že si zahrá na najbližšom Australian Open

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič

Najbližšie dva grandslamy bez Novaka Djokoviča? Srbovi stúpajú šance minimálne v jednom prípade.


Bude Novak Djokovič chýbať na najbližších dvoch grandslamoch? Do štartu US Open chýba už len niekoľko týždňov. Srb potvrdil, že nie je očkovaný a ani neplánuje toto rozhodnutie zmeniť. V Amerike platí, že cudzinec sa bez platného očkovania proti covidu nedostane. Podľa súčasných zákonov teda nemôže čerstvý wimbledonský víťaz do New Yorku, kde sa záverečný grandslam sezóny odohrá.

Po tom, ako bol vyhostený v januári z Austrálie, dostal Djokovič trojročný zákaz vstupu do krajiny. Podľa toho by teda nemal štartovať ani v úvode budúcej sezóny na Australian Open. V tomto prípade mu ale začína vzrastať nádej, že sa to zmení.

Novak Djokovič verí, že si v januári zahrá na Australian Open

„Podľa toho, ako sa teraz veci majú, tak nemôžem cestovať do USA a Austrálie, ale dúfam v pozitívne správy,” hovoril Novak Djokovič po návrate z Londýna do Belehradu pre srbskú televíziu RTS. „Verím, že veci sa zmenia hlavne na Australian Open. Smerom k US Open už zostáva dosť málo času, ale nádej umiera posledná. Strašne rád by som na oboch turnajoch hral. Ak ale nebudem, tak to nie je koniec sveta,” dodal Srb, ktorý získal 21. grandslamový titul a na vyrovnanie Nadalovho rekordu mu stačí ešte jedno víťazstvo.

Čo mu dodáva dôveru smerom k účasti na januárovom Australian Open? Zmena politických pomerov v Austrálii. Koncom mája vyhrala voľby opozičná labouristická strana s novým premiérom Anthonym Albanesem. Ten je veľkým fanúšikom tenisu, sám si chodí niekoľkokrát do týždňa zahrať.

Albanese už v januári počas Djokovičovej austrálskej kauzy vyhlásil, že pokiaľ sa stane premiérom, Srbove víza budú obnovené. „Nemyslím si, že toto dodalo Austrálii nejaký skvelý medzinárodný kredit,” glosoval deportáciu Novaka Djokoviča z krajiny.

Podľa Daily Mail má Albanese úzky vzťah s vedením austrálskeho tenisu a podľa všetkého sa bude zasadzovať za to, aby v januári Novak Djokovič v Melbourne mohol hrať.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − 5 =